Kendini odaya kilitledi, dışarı çıkmak için muhtardan "seçim sandığı" istedi - Son Dakika

Kendini odaya kilitledi, dışarı çıkmak için muhtardan "seçim sandığı" istedi

02.02.2023 17:48

Antalya'da annesi ve ablasıyla birlikte yaşadığı evde kendisini odasına kilitleyen adam; polis, itfaiye ve sağlık ekiplerini alarma geçirdi. Psikolojik rahatsızlığı bulunduğu öğrenilen ve ekiplerin bir türlü ikna edemediği adamı, mahalle muhtarı ikna etmeye çalışsa da başarılı olamadı. Muhtara, "Seçimde oy için sandığı getir, öyle çıkarım" diyen şahıs, 2 saat sonra itfaiyenin kapıyı kırmasıyla odadan çıkartılabildi.

Saat 11.00 sıralarında Kepez ilçesi Teomanpaşa Mahallesi'ndeki tek katlı müstakil evde yaşanan olayda psikolojik rahatsızlığı olduğu öğrenilen 42 yaşındaki Halil K., annesi ve ablasıyla birlikte yaşadığı evde odaya kendisini kilitledi.

İKNA ÇABALARI SONUÇ VERMEDİ

Halil K.'nin eve zarar vereceği konusunda tedirginlik yaşayan aile, durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbarın ardından adrese polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Odasından çıkmayıp kapının önüne eşyaları yığan Halil K., eve gelen polis ekiplerinin ikna çabalarına aldırış etmedi. Halil K., odanın kapısı ile penceresinden seslenen ekiplere karşılık vermeyip eylemini sürdürmeye devam etti.

Kendini odaya kilitledi, dışarı çıkmak için muhtardan 'seçim sandığı' istedi

"SEÇİM SANDIĞINI GETİR, ÖYLE ÇIKARIM"

Aile yakınlarından bir kişinin Halil K.'yi mahalle muhtarının ikna edebileceğini söylemesi üzerine adrese Teomanpaşa Mahalle Muhtarı Hüseyin Demir (63) çağrıldı. Eve gelen Muhtar Demir, kapıdan konuştuğu Halil K.'yi ikna etmeye çalıştı, karşılık olarak "Seçim sandığını getir, öyle çıkarım" yanıtını aldı.

Kendini odaya kilitledi, dışarı çıkmak için muhtardan 'seçim sandığı' istedi

KAPI KIRILARAK DIŞARI ÇIKARTILDI

2 saat boyunca ikna edilemeyen Halil K., itfaiye ekiplerinin kapıyı demir levyeyle açmasının ardından polis ekiplerince odadan çıkartıldı. Bir süredir ilaçlarını kullanmadığı öğrenilen Halil K., sağlık kontrolü için hastaneye kaldırıldı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Antalya'da pompalı tüfekle biri çocuk 2 kişiyi yaralayan sanığa 10 yıl hapis cezası Antalya'da pompalı tüfekle biri çocuk 2 kişiyi yaralayan sanığa 10 yıl hapis cezası SAZLIK ALANDAKİ YANGIN, GÜÇLÜKLE SÖNDÜRÜLDÜ SAZLIK ALANDAKİ YANGIN, GÜÇLÜKLE SÖNDÜRÜLDÜ Oruçlu itfaiye erlerinin zor mesaisi Oruçlu itfaiye erlerinin zor mesaisi

Son Dakika 3. Sayfa Kendini odaya kilitledi, dışarı çıkmak için muhtardan 'seçim sandığı' istedi - Son Dakika


Advertisement