Kısa Film Yarışması - Son Dakika

Kısa Film Yarışması

21.05.2012 14:07
Kısa Film Yarışması, System.String[]

Özel Alev Lisesi'nin Kısa Film Yarışması uluslararası alana taşınıyor!

Özel Alev Lisesi'nin Kısa Film Yarışması Uluslararası Alana Taşınıyor!

Özel ALEV Lisesi Sosyal Bilimler Bölümü tarafından düzenlenen "Özel ALEV Lisesi Kısa Film Yarışması Festivali"; bu sene uluslararası alana taşınarak "Özel ALEV Lisesi Uluslararası Kısa Film Yarışması" adıyla gerçekleştiriliyor! "İnsan ve Çevre" konusunun işlendiği kısa filmlerle sinemaseverleri bir araya getirmeye hazırlanan yarışmanın jürisinde; Akasya Asıltürkmen, Hakan Algül, Esra Akkaya gibi isimler yer alırken, jüri başkanlığını başarılı yapımcı Zeynep Özbatur Atakan üstleniyor.

Özel ALEV Okulları; öğrencilerin farklı kültürlerle tanışmaları, yabancı dillerini etkin bir biçimde kullanabilmeleri ve sinemanın evrenselliğini tatmaları amacıyla üç yıldır düzenlediği "Özel ALEV Lisesi Kısa Film Yarışması Festivali"ni bu sene uluslararası platforma taşıyarak "Özel ALEV Lisesi Uluslararası Kısa Film Yarışması" olarak gerçekleştiriyor ve yarışmanın sunuculuğunu oyuncu Aslı Asıltükmen yapıyor.

Özel ALEV Okulları; öğrencilerin yaşadıkları çevreye duyarlı bireyler olmalarına katkıda bulunmak, çevrelerinde farkındalık yaratmak ve bunu sanatçı duyarlılığında paylaşmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği kısa film yarışmasının temasını "Çevre ve İnsan" olarak belirledi. Gelecek nesilleri sağlıklı çevrelerde yaşamaları için bilinçlendirmek adına "Çevre ve İnsan" temasıyla çekilen kısa filmlerin önemli etkilerinin olacağına inanan Özel ALEV Okulları'nın bu yarışmayı düzenlemekteki diğer amaçları ise; hazırlanan filmleri uluslararası alanda geniş kitlelere duyurmak ve öğrencileri genç yaşta sinemaya yönlendirerek onlara sinema sevgisi kazandırıp, sinemanın geleceğine katkıda bulunmak.

"Özel ALEV Lisesi Uluslararası Kısa Film Yarışması" için sinema ve televizyon dünyasının önemli isimlerinden Nihat Zengin, Akasya Asıltürkmen, Alper Erze ön elemeler için jüri koltuğuna otururken; Barış Yöş, Brigitte Goditsch, Semih Taytak, Hakan Algül ve Yrd. Doç. Dr. Erkan Büker ise 10'a indirilen kısa filmlerin 1.sini belirlemek için jüri koltuğunda yer alacaklar. Jüri başkanlığını başarılı yapımcı Zeynep Atakan Özbatur'un yaptığı "Özel ALEV Lisesi Uluslararası Kısa Film Yarışması"nda elemeler gerçekleştirilirken; temaya uygunluk, senaryoda özgünlük, görsellik ve kurgu kriterleri dikkate alınacak.

Özyeğin Üniversitesi ve Goethe Enstitüsü'nün sponsor olduğu yarışmada; finale kalan kısa filmler 26 Mayıs 2012 tarihinde Goethe Enstitüsü'nde saat 10:00-13:00 saatleri arasında, 28 Mayıs 2012 tarihinde ise Özyeğin Üniversitesi'nde saat 13:00-16:00 saatleri arasında ücretsiz olarak gösterilecek. "Özel ALEV Lisesi Kısa Film Yarışması Festivali"nin diğer sponsorları arasında ise Bahçeşehir Üniversitesi, Cumhuriyet Gazetesi, Orion Eğitim Merkezi gibi kurumlar yer alıyor.

Özel ALEV Lisesi Sosyal Bilimler Bölümü tarafından düzenlenen "Özel ALEV Lisesi Uluslararası Kısa Film Yarışması"nın ödül töreni; 2 Haziran 2012, Cumartesi günü okulun konferans salonunda gerçekleşecek. Yarışmada, ilk üçe girenler para ödülü alırken ön elemeyi geçen kısa filmler de sinema alanında eğitimler veren çeşitli kurumlarda atölye çalışmalarına katılabilecekler.

Kısa Film Yarışması

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Kısa Film Yarışması - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti 00:21 Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar 23:30 Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! 22:26 Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! "Siz Amerika'nın hizmetkarısınız" deyince milletvekilleri buz kesti
Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan 20:50 Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan "Göster cep telefonunu" tepkisi ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı 18:54 ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık 16:18 Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık
Sınırları zorlayan Aynur Aydın, 15:48 Sınırları zorlayan Aynur Aydın, "Aşk" mesajlı iç çamaşırıyla poz verdi ABD'li televizyon kanalı Erdoğan'ın açıklamalarından rahatsız oldu: Bize rağmen meydan okuyor 14:47 ABD'li televizyon kanalı Erdoğan'ın açıklamalarından rahatsız oldu: Bize rağmen meydan okuyor
Advertisement