Kısıtlama günlerinde can dostlar unutulmadı - Son Dakika

Kısıtlama günlerinde can dostlar unutulmadı

02.01.2021 12:17
Kısıtlama günlerinde can dostlar unutulmadı, System.String[]

Ordu Fatsa Belediyesi yeni yılın ilk günlerinde sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarını unutmadı.

Ordu Fatsa Belediyesi yeni yılın ilk günlerinde sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarını unutmadı.

Yalıköy, Belice, Organize Sanayi Bölgesi, Bolaman, Bahçeler Mahallesi Madendüzü mevkileri ve Dolunay Mahallelerine mama kapları kuran ekipler, alanda bulunan sokak hayvanlarını da beraberinde getirdikleri mamalarla besledi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, yeni yılın ilk mesailerini sevimli can dostlar için harcadıklarını belirterek, "Onlardan uzak kalacağımız bu günlerde aç kalmamaları için ekiplerimizle, beslenme noktalarına mama desteği yapıyor ve yeni beslenme noktaları kuruyoruz. Tüm gücümüzle sahadayız, gönüllüler ile birlikte elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz ama bu sınav hepimizin. Çok değil; kapımızın önüne, müsait, uygun olan yerlere bir kap mama/yemek ve bir kap su. Minik dostlarımız iyi ki var" dedi.

Belediyemize teşekkürler

Yalıköy Mahallesi Belice mevkisinde ikamet eden İlhan Durmuş, Fatsa Belediyesi ekiplerine teşekkür ederek, "Ekipler buraya mama kapları koydular. Sağ olsunlar. Hayvanlar artık aç kalmayacak. Teşekkür ederiz. Biz de halk olarak elimizden gelen desteği vereceğiz" dedi.

Elimizden geldiği kadar hep onları koruyacağız

Fatsa Belediyesi temizlik işçisi Soner Aydık sokağa çıkma kısıtlaması olduğu zamanlar için belirli yerler tespit ettiklerini ifade ederek, "Beslenme noktalarına mama getiriyoruz, sularını veriyoruz. İçlerinde yaralı ve hasta olanları alıp barınağa götürüyoruz. Hiçbir zaman onları yalnız bırakmadık. Elimizden geldiği kadar da bırakmayacağız" diye konuştu.

Canlarımız için tüm ekip olarak sahadayız

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Hale Yüksel de kısıtlamaların olduğu günlerde sokak hayvanları için mama çalışmaları yaptıklarını söyleyerek, "Yalıköy, Bolaman, Madendüzü, Organize Sanayi Bölgesi Dolunay mevkisinde can dostlar için beslenme çalışmaları yaptık. Kısıtlamaların olmadığı günlerde vatandaşlarımızın da yardımıyla canlarımız aç kalmıyorlar ama kısıtlamaların olduğu günlerde biz de Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Mamalarını, sularını eksik etmemeye çalışıyoruz. Onlar için hep birlikte sahadayız" şeklinde konuştu. - ORDU

Kısıtlama günlerinde can dostlar unutulmadı
Kısıtlama günlerinde can dostlar unutulmadı
Kısıtlama günlerinde can dostlar unutulmadı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Kısıtlama günlerinde can dostlar unutulmadı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İBB: Halk Ekmek büfesi yangını sabotaj kaynaklı İBB: Halk Ekmek büfesi yangını sabotaj kaynaklı İtalyan Carel, Türk firması CFM Soğutma'nın yüzde 51'ini satın alıyor İtalyan Carel, Türk firması CFM Soğutma'nın yüzde 51'ini satın alıyor AK Parti'nin çizgi film videosunu amacına ulaştığı için sildiği öğrenildi AK Parti'nin çizgi film videosunu amacına ulaştığı için sildiği öğrenildi Semt pazarlarına haftada bir gün izin çıktı! İşte yarın İstanbul'da kurulacak pazar yerleri Semt pazarlarına haftada bir gün izin çıktı! İşte yarın İstanbul'da kurulacak pazar yerleri Celta Vigo, Falcao için Galatasaray'a 2.5 milyon euro teklif etti Celta Vigo, Falcao için Galatasaray'a 2.5 milyon euro teklif etti Sedat Peker'den Jandarma'ya cevap: Buna inanmak safdillik olur Sedat Peker'den Jandarma'ya cevap: Buna inanmak safdillik olur Demir ve bakır fiyatları tüm zamanların rekorunu kırdı Demir ve bakır fiyatları tüm zamanların rekorunu kırdı Sosyal medyada paylaşımlarını silen Serdar ve Genk'in teklif yaptığı Samatta maç kadrosuna alınmadı Sosyal medyada paylaşımlarını silen Serdar ve Genk'in teklif yaptığı Samatta maç kadrosuna alınmadı
Advertisement