KKTC'de Herkesin Hayali Büyük İkramiye - Son Dakika

KKTC'de Herkesin Hayali Büyük İkramiye

28.12.2013 10:13
KKTC'de Herkesin Hayali Büyük İkramiye, System.String[]

KKTC'de piyango bileti alan vatandaşlar büyük bir umutla yeni yılın gelmesini bekliyor.

KKTC'de piyango bileti alan vatandaşlar büyük bir umutla yeni yılın gelmesini bekliyor. Yeni yıla sayılı günler kala binlerce kişi 'belki bana çıkar' umuduyla piyango bileti satan bayilere akın etti. Günler öncesinden biletlerini alan vatandaşlar büyük ikramiyenin hayalini kurmaya başladı.

KKTC vatandaşları hem kendi devlet piyangolarına hem de Türkiye Milli Piyangosuna rağbet gösteriyor.

Vatandaşların 13'üncü maaşlarını almalarının ardından biletlerin yılbaşı akşamına kadar tükenmesi bekleniyor. Bu yıl Türkiye Milli Piyangosu tam bilete 50 milyon, yarım bilete 25 milyon, çeyrek bilete 12,5 ikramiye dağıtırken, KKTC Devlet Piyangosunun büyük ikramiyesi ise 600 bin TL olarak belirlendi.

Başkent Lefkoşa'daki Saray Meydanı'nda yıllardır aynı yerde şans dağıtan seyyar bilet satıcısı Hasan Okur, Türkiye piyango biletlerine olan talebin devam ettiğini, KKTC Devlet Piyangosu satışlarında ise bu yıl büyük bir artış olduğunu ifade etti.

Büyük ikramiyenin hayalinin bile yettiğini söyleyen vatandaşlar da parayı aldıktan sonra yapacaklarını anlattı.

Seyyar bayilik yapan Hasan Okur, "Geçen yıla oranla bu yıl canlılık daha başlamadı. Vatandaş 13. maaşı almayı bekliyor. Şu ana kadar satışlarımızda çok fazla canlılık olmasa da iyi gidiyor. Bu yıl devlet piyangosuna çok fazla talep oldu. Çünkü daha az basılıyor ve numara sayısı daha az. Türkiye piyango biletleri ise her sene olduğu gibi çok sayıda alıcı buluyor. Türkiye piyango biletlerinden en fazla ise çeyrek bilet satılıyor" dedi.

VATANDAŞ HAYALLERİNİ PAYLAŞTI

Büyük ikramiyenin hayali ile yatıp kalkan vatandaşlardan bazıları ise, aldıkları bilete ikramiye çıkması halinde hayır işi yapacaklarını, bazıları ise hayalini kurup da yapamadıkları şeyleri yapacaklarını söyledi.

İbrahim Altın adlı vatandaş, "Bu sene beş tane çeyrek bilet aldım. Eğer ikramiye benim aldığım bilete çıkarsa 12,5 milyon TL alacağım. Bu parayla yapamadığım şeyleri yapıp, geri kalanıyla çocuğuma istedikleri iş yerlerini kuracağım. Ayrıca topluma faydalı işler yapacağım" dedi.

Cuma Özel ise "Her yıl piyango bileti aldım, şimdiye kadar amorti dahi çıkmadı ancak umudumu yitirmedim. Bu yıl üç tane çeyrek bilet aldım. Biletime ikramiye çıkarsa iş kuracağım, geri kalanıyla hayır işleri yapacağım. Kimsesiz çocuklara yardım edeceğim" şeklinde konuştu.

Mustafa Karaduman da, "İki çeyrek bilet aldım, her yıl alırım ancak hiç ikramiye çıkmadı. Eğer ikramiye çıkarsa inşaat işine yatırım yapacağım. Hem insanlara da iş kapısı açılmış olacak. Ayrıca çocuklarım için ne gerekiyorsa onu yapacağım" ifadelerini kullandı. - LEFKOŞA

KKTC'de Herkesin Hayali Büyük İkramiye

- Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya KKTC'de Herkesin Hayali Büyük İkramiye - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, teknik direktör Hüseyin Çimşir ile anlaştı İmamoğlu suikast hazırlığı iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu: Benim gündemimde pandemi var, bu iddialar yeni değil Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi Son Dakika! Interpol'ün kırmızı bültenle aradığı PKK'lı Şanlıurfa'da yakalandı Oyuncu Caner Cindoruk'un iki erkek kardeşi de oyuncu çıktı Madde bağımlısı genç kadının ibretlik görüntüleri! Ayakta durmakta güçlük çekti, kendini oradan oraya attı Kendisini öldürmesi için kiralayan kadına aşık olmuştu! Cinayetin bedelini müebbet yatarak ödeyecek Son Dakika! Bilim Kurulu, Bakan Koca başkanlığında "Aşı" gündemiyle toplanıyor