Klasik ve Rock Bu Konserde Buluşacak - Son Dakika

Klasik ve Rock Bu Konserde Buluşacak

11.06.2017 10:49
Klasik ve Rock Bu Konserde Buluşacak, System.String[]

Tüm zamanların en çok satan keman sanatçıları arasında gösterilen Nigel Kennedy, 31. Uluslararası İzmir Festivali'nde rock idolü Jimi Hendrix'in eserlerini seslendirecek.

Tüm zamanların en çok satan keman sanatçıları arasında gösterilen Nigel Kennedy, 31. Uluslararası İzmir Festivali'nde rock idolü Jimi Hendrix'in eserlerini seslendirecek.

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfından (İKSEV) yapılan açıklamaya göre, klasik kemanın önde gelen isimlerinden olan Kennedy, 15 Haziran 2017 Perşembe günü saat 21.00'de AASSM Konser Salonu'nda sanatseverlerle buluşacak.

Virtüöz tekniği, yeteneği ve kitlesel çekiciliğiyle klasik müziğin yanında caz, rock ve klezmer gibi farklı türleri repertuvarına katan Kennedy, hayranı olduğu efsanevi rock gitaristi Jimi Hendrix'in eserlerini de yorumluyor.

Müzik dünyasında büyük ilgi uyandıran Jimi Hendrix yorumlarını klasik ve rock müzikseverlere sunacak olan Kennedy'e İzmir'deki konserinde gitaristler Doug Boyle ve Julian Buschberger ile ritmde Tomasz Kupiec ve Adam Czerwinski eşlik edecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Klasik ve Rock Bu Konserde Buluşacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Azerbaycan ordusu Ermenistan askerlerinin bıraktığı tank ve mühimmatları ele geçirdi Bakan Yardımcısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan Charlie Hebdo'ya Fransızca küfürler etti Doğal gazın ardından bir müjde daha geldi! Ağrı'da altın rezervi bulundu "Gel mangal yapalım" diyen babasının davetine katılamadan ölüm haberini aldı Usta oyuncu Hikmet Karagöz, birkaç yakınının katıldığı törenle sessiz sedasız defnedildi Yörüklerin develerle kış yurdu göçü başladı! Çoluk çocuk 25 gündür yoldalar Trans bireylerin tekme tokat kavgası! Çocuklara uyuşturucu teklif eden şahsı öldüresiye dövdüler Sokakta şarkı söylediği görüntüler ortaya çıkan Aleyna Tilki ilk kez konuştu: Sokaktakileri geri çevirmemek lazım