"Konser Van'da, Dayanışma Her Yerde" Programı - Son Dakika

"Konser Van'da, Dayanışma Her Yerde" Programı

09.04.2012 12:30
"Konser Van'da, Dayanışma Her Yerde" Programı

Van Belediyesi ve İnsan Hakları Derneği Van Şubesi'nin katkıları ile "Konser Van'da, dayanışma her yerde" sloganıyla bir konser programı hazırlandı.

Van Belediyesi ve İnsan Hakları Derneği Van Şubesi'nin katkıları ile "Konser Van'da, dayanışma her yerde" sloganıyla bir konser programı hazırlandı.

Aynur Doğan, İlkay Akkaya, Metin Kahraman, Nevzat Karakış, Pınar Sağ, Servet Kocakaya, Sevinç Eratalay, Suavi, Yasemin Göksu ve Züleyha gibi önemli sanatçıları bir araya getirecek konser, yerel grupların da katılımıyla 11 Nisan Çarşamba günü, saat 13.00'te Van Belediye Garajı'nda gerçekleştirilecek. Tüm Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde bilet satışı yapılırken, Van'da ise konser ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Konserde Van Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın da bir teşekkür konuşması yapacağı belirtilirken, sanatçıların ise, "Van'da yaşayan dostlarımıza yaşadıkları zorlukları birkaç saatliğine de olsa unutturacak bir konser hediye etmek istiyoruz. Elde ettiğimiz geliri de gıda yardımı olarak değerlendireceğiz" diyerek herkesi konsere davet ettiği ifade edildi.

Sanatçılar, aylardır sürdürdükleri çalışmalar ve kampanya ile ilgili yayımladıkları mesajda ise, "Van hala desteğinizi bekliyor. Her bilet ekmek olacak, süt olacak, umut olacak. Çok zor bir kış geçiriyoruz bu yıl. Ama bazı insanlar için hepimizin yaşadığından daha zor 2012 kışı. Van Depremi'nin hemen ardından yaşadığımız acı, ikinci depremin oluşturduğu şaşkınlık ve sonra belki de unutmak gözlerimizden ırak olanı. Sevgisiz bir unutuş değil bu tabii ki ama mümkün çünkü hayatın akışı içinde her insan bir

sürü sorunla boğuşuyor. Bu sorunları misliyle yaşayan ama bunun yanında depremin o büyük travmasıyla da baş etmeye çalışan binlerce insan var. Van'da barınma yanında beslenme sorunlarıyla da boğuşuyorlar hala. Dayanışmanın yaraları sarabileceğine inanan sanatçılar olarak, maddi gereksinimler dışında beraber şarkı söylemenin iyileştirici gücüne dayanarak bir konser yapmaya karar verdik. Bu konser Van'da olacak ama biletler tüm ülkede satılacak. Van'da yaşayan dostlarımıza yaşadıklara zorlukları birkaç

saatliğine de olsa unutturacak bir konser hediye etmek istiyoruz. Elde ettiğimiz geliri de gıda yardımı olarak değerlendireceğiz. 'Yitirme sakın cesaretini. Güneşin olsun gönlünde. Her şey iyi olacak' demek için. Konserimiz Van halkına moral amacıyla ücretsiz olacaktır ama biletleri tüm ülkede satılacaktır. Konser geliri Van Belediyesi ve Yeşiller Partisi gözetiminde gıda yardımı olarak halka ulaştırılmak üzere Van-Der'e teslim edilecektir" ifadelerine yer verdi. - VAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 'Konser Van'da, Dayanışma Her Yerde' Programı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement