Koronavirüsten hayatını kaybeden vatandaşın temaslı olduğu 154 kişi izolasyona alındı - Son Dakika

Koronavirüsten hayatını kaybeden vatandaşın temaslı olduğu 154 kişi izolasyona alındı

07.05.2020 10:39

Burdur'da koronavirüs nedeniyle 10 gündür hastanede olan adam hayatını kaybederken, eşinin tedavisi devam ediyor. Çiftin bu süreçte temasta bulunduğu tespit edilen 154 kişi ise evlerinde izolasyona alındı.

Burdur'da cezaevinden tahliye edildikten sonra evinde karantinaya alınan Zafer Balaca'ya, öksürük şikayetiyle gittiği hastanede koronavirüs teşhisi konuldu. Eşinde de korona tespit edilen Balaca, 10 günlük tedavi sonrasında hayatını kaybetti. Çiftin temasta bulunduğu 154 kişi ise evlerinde izolasyona alındı.

TEMASTA BULUNDUĞU 154 KİŞİ TESPİT EDİLDİ

Dalaman Yarı Açık Cezaevi'nden tahliye edilen Zafer Balaca, Çeltikçi'deki evinde 14 gün süreyle karantinaya alındı. 26 Nisan günü ise öksürük şikayetiyle ambulansla Bucak Devlet Hastanesi'ne götürüldü. 27 Nisan günü Balaca ile eşine yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Filyasyon ekipleri tarafından çiftin temaslı olduğu 154 kişi tespit edildi. Bu kişiler, Çeltikçi ve Bucak ilçelerindeki evlerinde izolasyona alındı.

HAYATA TUTUNAMADI

10 gündür tedavi altında olan Zafer Balaca, dün gece yaşamını yitirdi. Balaca'nın cenazesi, bu sabah Çeltikçi ilçesinde toprağa verildi. Balaca'nın eşinin tedavisi ise halen Bucak Devlet Hastanesi'nde devam ediyor.

Koronavirüsten hayatını kaybeden vatandaşın temaslı olduğu 154 kişi izolasyona alındı
Koronavirüsten hayatını kaybeden vatandaşın temaslı olduğu 154 kişi izolasyona alındı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Koronavirüsten hayatını kaybeden vatandaşın temaslı olduğu 154 kişi izolasyona alındı - Son Dakika


Son Dakika

Fernando Muslera, Denizlispor maçıyla 7 ay sonra sahalara döndü Trump'a 5 yıl önceki sözleri üzerinden sert gönderme: Cehennem çukuru 'güle güle' diyor Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Son Dakika: İspanya'nın başkenti Madrid'in merkezinde şiddetli bir patlama meydana geldi Son dakika: Türkiye'nin 2019 yılı vergi rekortmenleri belli oldu Gelin ve damadın birbirlerine yaptıkları şaka sosyal medyayı ikiye böldü Şarkışla Belediyesi'nde işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapıldı Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı