Son Dakika Haberleri: Kredilerin Yapılandırılmasına İlişkin Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı

Kredilerin Yapılandırılmasına İlişkin Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı

6 gün önce

Ödemelerinde sorun olan ihtiyaç kredilerin yapılandırılmasına ilişkin karar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

BDDK'nın yönetmelik değişikliği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ödemesinde sorun olan ihtiyaç kredileri, 60 ay vadeye kadar yapılandırılabilecek.

60 AYA KADAR YAPILANDIRMA ŞANSI

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, yönetmeliğe eklenen geçici madde gereğince, maddenin yürürlük tarihinden önce anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla 60 ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilecek.

Yönetmeliğe eklenen ve ihtiyaç kredisi borcu olanlara 60 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı tanıyan geçici madde ise şöyle:

"Bu maddenin yürürlük tarihinden önce anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla altmış ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilir."
Annesini Boğarak Öldüren Cani Evlada Müebbet Hapis Cezası Merkez Bankasından TL İçin Yeni Hamle

S&P, Türkiye'nin Kredi Notunu Açıkladı Bitirme Tezi, Maden Atığını Yatırıma Dönüştürdü