Küçükçekmece'den Gençlere Sokak Jimnastiği Hizmeti - Son Dakika

Küçükçekmece'den Gençlere Sokak Jimnastiği Hizmeti

22.11.2015 11:20
Küçükçekmece'den Gençlere Sokak Jimnastiği Hizmeti, System.String[]

Vatandaşları spora yönlendirmek adına birçok projeyi hayata geçiren Küçükçekmece Belediyesi, gençlerin talepleri üzerine spor alanlarını sokağa taşıdı.

Vatandaşları spora yönlendirmek adına birçok projeyi hayata geçiren Küçükçekmece Belediyesi, gençlerin talepleri üzerine spor alanlarını sokağa taşıdı.

Sportif faaliyetlerde ilçedeki gençlere destek vermeye devam eden Küçükçekmece Belediyesi, gençleri spora teşvik ediyor. Sadece kapalı spor alanları hizmetiyle sınırlı kalmayıp, gençlerin talebi üzerine spor alanlarını sokağa da taşıyan Küçükçekmece Belediyesi, Halkalı Çamlık Parkı'na sokak jimnastiğinin başlıca aletleri olan barfiks ve dips düzeneğini içinde barındıran jimnastik aletleri yerleştirdi. Bu hizmet, sokak jimnastiğine gönül veren ve Küçükçekmece'de ikamet eden 18 yaşındaki Burak Gürbüz ve Tunahan Aydemir'in talebi üzerine gerçekleştirildi.

"İLÇEMİZİ YARIŞMALARDA TEMSİL EDECEĞİZ"

Sokak egzersizlerini geliştirerek yetenek yarışmalarında ilçelerini temsil etmeyi planladıklarını ifade eden Burak Gürbüz, " Biz Küçükçekmeceli bir grup genç olarak, Street Workout yapıyoruz. Bu, sadece kendi vücut ağırlığınızla yaptığınız vücut geliştirme çalışmalarının genel adı. Sokaklarda-caddelerde mevcut paralel barlarda yada barfiks çekme aletlerinde yapılan tüm hareketler street workout olarak tanımlanıyor. İlçemizde bu aletler yoktu. Bir dilekçeyle belediyemize başvurduk, bize hemen geri dönüş yaptılar. İsteğimizi gerçekleştirdiler. Bu anlamda, yanımızda olarak, gençlere sporun her alanında destek veren Küçükçekmece Belediye Başkanımız Temel Karadeniz'e teşekkür ederiz " diye konuştu.

"FACEBOOK ÜZERİNDEN ARKADAŞLARIMIZLA BULUŞUYORUZ"

Gençlerin uyuşturucu gibi sokağın zararlı alışkanlıklarından uzak durması gerektiğini ifade eden Burak Gürbüz, bu sporu yapmak isteyen tüm gençlerin sosyal medya üzerinden Küçükçekmece Workout sayfasından kendilerine ulaşabileceklerini söyledi. Talepleri gerçekleştiği için mutlu olduklarını ifade eden Küçükçekmeceli gençlerin, parkta yaptıkları gösteri de çevredeki vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

"HER DAİM YANINIZDAYIZ"

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de girişimci gençlerin kendilerini gururlandığını vurgulayarak, "Her zaman onların yanlarında olacağız" diye konuştu.

Spor salonlarına gerek duymadan spor faaliyetlerinin yapılabilmesi amacıyla ortaya çıkan bir akım olarak bilinen street workout, vücut geliştirmenin spor salonlarına bağlı kalmadan yapılabilmesine imkan tanıyor. Barfiks ve dips düzeneğinin ilçedeki diğer parklara da yapılması planlanıyor. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Küçükçekmece'den Gençlere Sokak Jimnastiği Hizmeti - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Gelin adayı Solmaz, Seda Sayan'ın konserinde süper minisiyle kalça dansı yaptı 19:49 Gelin adayı Solmaz, Seda Sayan'ın konserinde süper minisiyle kalça dansı yaptı 130 depremin ardından Kanarya Adaları'nda yanardağ patladı 19:23 130 depremin ardından Kanarya Adaları'nda yanardağ patladı Bülent Korkmaz, Terim'le tartıştığı iddialarına cevap verdi: Saygısızlık yapmak gibi bir kişiliğim yok 19:13 Bülent Korkmaz, Terim'le tartıştığı iddialarına cevap verdi: Saygısızlık yapmak gibi bir kişiliğim yok
Kanala düşen oğlunu kurtarmak için suya atlayan baba boğuldu 18:36 Kanala düşen oğlunu kurtarmak için suya atlayan baba boğuldu DEVA Partisi Melikgazi İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri istifalarını verdi 18:24 DEVA Partisi Melikgazi İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri istifalarını verdi Vitor Pereira, Rossi'ye kulübeyi gösterdi! İşte Başakşehir-Fenerbahçe maçında ilk 11'ler 18:21 Vitor Pereira, Rossi'ye kulübeyi gösterdi! İşte Başakşehir-Fenerbahçe maçında ilk 11'ler
Ebru'dan makyajsız paylaşım! 46 yaşındaki şarkıcı takipçilerini doğal haliyle büyüledi 15:57 Ebru'dan makyajsız paylaşım! 46 yaşındaki şarkıcı takipçilerini doğal haliyle büyüledi Ordu Aybastı Fen Lisesi'nde koronavirüs sebebiyle karantina başlatıldı, yüz yüze eğitime bir süre ara verildi 15:50 Ordu Aybastı Fen Lisesi'nde koronavirüs sebebiyle karantina başlatıldı, yüz yüze eğitime bir süre ara verildi
Advertisement