Kürtçe Şarkı Söyleyen Sertaş, İlçe Yöneticileri ile Halay Çekti - Son Dakika

Kürtçe Şarkı Söyleyen Sertaş, İlçe Yöneticileri ile Halay Çekti

13.04.2013 17:52
Kürtçe Şarkı Söyleyen Sertaş, İlçe Yöneticileri ile Halay Çekti, System.String[]

Çaldıran İlçesi'nde konser veren Türk Halk Müziği sanatçısı Bülent Sertaş, 'Çözüm sürecine' değindi.

Türk Polis Teşkilatı'nın 168'inci yıldönümü nedeniyle Vanın Çaldıran İlçesi'nde konser veren Türk Halk Müziği sanatçısı Bülent Sertaş, 'Çözüm sürecine' değindi. Sertaş, önceki yıllarda sahnede Kürtçe konuşamadıklarını belirterek, "Önceleri sahnelerde Kürtçe bir cümle konuşamazken şimdi istediğimiz yerde ve istediğimiz gibi Kürtçe türküler söylüyoruz. Bu günleri de gördüğümüz için Başbakanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" diyerek söylediği Kürtçe türkülerle protokol ile birlikte halay çekti.

Çaldıran İlçesi'nde, Türk Halk Müziği sanatçısı Bülent Sertaş ile Çaldıran'ın Yağbasan Köyü'nde oturan ve kısa süre önce özel bir televizyon kanalında düzenlenen şarkı yarışmasında beğenilen Mukaddes Bahçeci'nin verdiği konsere Van Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul, Çaldıran Kaymakamı İbrahim Dündar, Erciş Kaymakamı Barbaros Baran, Çaldıran Belediye Başkanı Ferman Yıldırım'ın yanı sıra Çaldıran ve Muradiye komutanları ile İlçe Emniyet Müdürleri, kamu kurum amirleri ve çok sayıda kişi katıldı. Sahneye çıkan Mukaddes Bahçeci, Türkçe ve Kürtçe türküler söyleyerek davetlileri coşturdu.

Çaldıran İlçe Emniyet Müdürü Oktay Çelik'in daveti üzerine Bülent Sertaş sahneye çıktı. Verdiği konserde 'Çözüm sürecine' değinen Sertaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugüne kadar söylediği her şeyi yaptığını belirterek, "Bu barış sürecini de bütün halkın desteğiyle yapacağından hiç şüphem yoktur. Biz önceleri sahnelerde Kürtçe bir cümle konuşamazken şimdi ise istediğimiz yerde ve istediğimiz şekilde Kürtçe türküler söylüyoruz. Bu günleri de gördüğümüz için Başbakanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.

Sertaş daha sonra söylediği Kürtçe şarkılarla protokol ile birlikte halay çekti.

Kürtçe Şarkı Söyleyen Sertaş, İlçe Yöneticileri ile Halay Çekti
Kürtçe Şarkı Söyleyen Sertaş, İlçe Yöneticileri ile Halay Çekti
Kürtçe Şarkı Söyleyen Sertaş, İlçe Yöneticileri ile Halay Çekti

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kürtçe Şarkı Söyleyen Sertaş, İlçe Yöneticileri ile Halay Çekti - Son Dakika


Son Dakika

Dev derbide ortalık karıştı! İbra'nın üzerine yürüyen Lukaku zor sakinleştirildi Türkiye'yi ağlatan videosu kurgu çıkan YouTuber Fariz hakkında gözaltına alındı Hatay'da, "kaçak etüt merkezinde çocuğa taciz" iddiasına soruşturma Korkutan koronavirüs araştırması! 4 yeni Kovid-19 belirtisi daha ortaya çıktı Galatasaray'ın anlaşma sağladığı Mostafa Mohamed, İstanbul'a geliyor Hastane korkusundan dolayı kayıplara karışan adam aç susuz halde dağ başında bulundu Selin Ciğerci, reklam yapıp takipçilerini kandırınca sosyal medyada tepki çekti Kocasına kızan Hanife, sosyal medyadan dekolteli pozunu paylaştı