Kütahya'dan AK Partiye 45 Kişi Aday Adaylık Başvurusu Yaptı - Son Dakika

Kütahya'dan AK Partiye 45 Kişi Aday Adaylık Başvurusu Yaptı

15.03.2011 14:53
Kütahya'dan AK Partiye 45 Kişi Aday Adaylık Başvurusu Yaptı, System.String[]

12 Haziranda Yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri İçin Kütahya'dan Aday Adayı Olarak AK Parti Genel Merkezi ve İl Başkanlığına 45 Kişi Başvuruda Bulundu.

12 Haziranda yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri için Kütahya'dan aday adayı olarak AK Parti Genel Merkezi ve İl Başkanlığına 45 kişi başvuruda bulundu.

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Musa Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 milletvekili seçilecek Kütahya için parti genel merkezine 10, il başkanlığına 35 kişinin müracaat ettiğini bildirdi.

Yılmaz, müracaat edeceğini bildirip henüz belgelerini teslim etmeyen 3-4 kişinin daha bulunduğunu ve bunlarla aday adayı sayısının artmasını beklediklerini belirterek, mevcut AK Parti Kütahya milletvekillerinden Soner Aksoy, Hasan Fehmi Kinay, İsmail Hakkı Biçer ve Hüseyin Tuğcu'nun aday adaylığı için müracaatta bulunduğunu, Hüsnü Ordu'nun ise başvuru yapmadığını kaydetti.

AK Parti İl Başkanlığına, Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi Başkanı Hatice Yakar ve Tavşanlı ilçesinde yaşayan Fatih Sam olmak üzere 2 engelli, Hatice Yakar'ın yanı sıra çini sanatçısı Aysel Yükselener, geçen yıl İzmir'de silahlı saldırıda öldürülen üniversite öğrencisi Selen Ayla'nın annesi eczacı Hatice Ayla ve Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü görevinden istifa eden Dr. Bedia Türkyılmaz olmak üzere 4 kadının aday adaylığı başvurusu yaptığı öğrenildi.

Aday adayları arasında eski EGO Genel Müdürü Ömer Ulu, eski TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmet Duman, eski Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, eski AK Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Vural Kavuncu, Eğitim-Bir-Sen Basın Yayın Sekreteri Hıdır Yıldırım, televizyon ve radyo programı yapımcısı Yavuz Selim Koç, Yatırımlar, Proje Strateji Uzmanı Himmet Uygun ile eski AK Parti Kütahya milletvekilleri Abdullah Erdem Cantimur ve Alaattin Güven de bulunuyor.

- KÜTAHYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika Kütahya'dan AK Partiye 45 Kişi Aday Adaylık Başvurusu Yaptı - Son Dakika


Son Dakika

Polis midibüsü şarampole devrildi: 1 şehit, 4 yaralı Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü