Layık Olun, Kanıtlayın - Son Dakika
Güncel

Layık Olun, Kanıtlayın

Layık Olun, Kanıtlayın

TBMM, O'nun Yüce Kişiliğine ve Devrimlerine Layık Olduğunu Kanıtlamak Zorunda. Meclisimizin Büyük Rol Üstleneceğine, Varlığımızı Güçlendiren, Geleceğimizi Aydınlatan, Toplumumuza Umut Veren Çalışmalarını, Sorumlu ve Duyarlı Yaklaşımlarını Bugün ve Gelecekte de Kararlılıkla Sürdüreceğine İnanıyoruz.

23.04.2007 02:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TBMM, O’nun yüce kişiliğine ve devrimlerine layık olduğunu kanıtlamak zorunda. Meclisimizin büyük rol üstleneceğine, varlığımızı güçlendiren, geleceğimizi aydınlatan, toplumumuza umut veren çalışmalarını, sorumlu ve duyarlı yaklaşımlarını bugün ve gelecekte de kararlılıkla sürdüreceğine inanıyoruz.

CUMHURBAŞKANI Ahmet Necdet Sezer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında, "TBMM, Atatürk’ün yüce kişiliğine ve devrimlerine layık olduğunu kanıtlamak zorunda" dedi. Sezer’in, dün yayımladığı 23 Nisan mesajı özetle şöyle: "TBMM’nin açılması, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunun da habercisi. 23 Nisan, ulus istencini üstün kılan, laik, demokratik, çağdaş Cumhuriyet rejimini getiren günü simgeliyor. Laik ve demokratik rejimimizin temel kurumu TBMM, Atatürk’ün anlatımıyla ’Türk milletinin asırlar süren aramalarının özeti ve onun bizzat kendisini idare etmek şuurunun canlı timsali’ oldu. Bugün de, TBMM, O’nun yüce kişiliğine ve devrimlerine layık olduğunu kanıtlamak zorunda. Meclisimizin büyük rol üstleneceğine, varlığımızı güçlendiren, geleceğimizi aydınlatan, toplumumuza umut veren çalışmalarını, sorumlu ve duyarlı yaklaşımlarını bugün ve gelecekte de kararlılıkla sürdüreceğine inanıyoruz." Diğer 23 Nisan mesajları da özetle şöyle:

Bülent Arınç (TBMM Başkanı) Destansı mücadeleler sonucunda bizlere emanet edilen ülkemizin daha özgür ve daha demokratik bir yapıya kavuşturulması için Meclisimizin büyük bir özveri ve gayretle çalıştığı bilinmelidir.

Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan) "TBMM milli iradenin tecelligahı olarak ortaya çıkmıştır. Yüce Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli mücadelenin çetin şartlarında dahi TBMM’nin demokratik bir zemin olarak muhafazasına büyük önem göstermiş, Meclis üstünlüğünü temel prensip olarak benimsemiştir. İstiklal mücadelesindeki büyük azim ilham kaynağımızdır.

Deniz Baykal (CHP Genel Başkanı): Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yıldönümünde, ülke ve ulus olarak ihtiyacını duyduğumuz laik eğitim, hoşgörü, toplumsal barış ve cumhuriyetin kazanımlarını kararlılıkla savunmanın yanı sıra her türlü bağnazlığa karşı mücadele etmek de temel sorumluluklarımız içerisinde yer almaktadır.

Devlet Bahçeli (MHP Genel Başkanı) TBMM, Atatürk’ün, ’Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir’ sözlerinde anlamını bulduğu gibi milli ruhun ifadesidir. Milletimiz, bugün karşımıza çıkan vahim gelişmeler ve ağır sorunların çözümü için de aynı ümit ve beklentilerin karşılanmasını TBMM’den haklı olarak beklemektedir.

Mehmet Ağar (DYP Genel Başkanı) 23 Nisan 1920’de ziraat mektebinin çatısı altında toplananlar, milletin vekilleri değil doğrudan doğruya millet asliyetinin kendileridir. Oradan yükselen ses milletin sesi, oradaki inanç milletin inancı, orada alınan kararlar milletin kararlarıdır.

Kandilli’nin kızlarına 750 Nutuk hediye etti

CUMHURBAŞKANI Ahmet Necdet Sezer’in 16 Nisan’da İstanbul’da Kandilli Kız Lisesi’ni ziyaretinde 750 kız öğrenciye birer tane öztürkçeleştirilmiş Söylev (nutuk) hediye ettiği ortaya çıktı.

Kandilli Kız Lisesi Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan şu bilgileri verdi: Cumhurbaşkanımız ziyaret sırasında büyük incelik ve özveri ile okula parasını kendi cebinden ödediği büyük bir piyano armağan etti. Ayrıca, tanesi 2 YTL’ye satışa sunulan Atatürk’ün söylevini 750 kızımızın tamamına birer tane hediye etti. Yayınevi, Cumhurbaşkanımızın isteği üzerine, ’Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in armağanıdır’ yazılı bir sayfa ekledi. Öztürçeleştirilmiş, kısaltılmış, gençlerin kolay anlayacağı ve seveceği hale getirilmiş yeni baskı bu Söylev’i başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere herkesin okumasını öneriyoruz.

Saylan, Söylevi basan İskele Yayınları’nın sahibi Cengiz Yaşar’ın, "Ben bedava da veririm, yeter ki Türkiye okusun, çocuklarımızın kafaları safsatalarla değil, aydınlık düşüncelerle dolsun" dediğini bildirdi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Layık Olun, Kanıtlayın - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Takla atan araç 50 metre sürüklendi: 1'i ağır 4 yaralı
  03:07 Takla atan araç 50 metre sürüklendi: 1'i ağır 4 yaralı

  Bursa'nın İnegöl ilçesi Oylat Köprülü Kavşağı'nda meydana gelen kazada takla atan hafif ticari araç 50 metre sürüklendi. Kazada 1'i ağır 4 kişi yaralandı. Kaza sonucu yaralananlar İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Jandarma ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla mitinginde halka seslenecek
  02:59 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla mitinginde halka seslenecek

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Muğla mitinginde halka seslenecek.

 • İnegöl'de kaza: Takla atan araç 50 metre sürüklendi, 4 kişi yaralandı
  02:55 İnegöl'de kaza: Takla atan araç 50 metre sürüklendi, 4 kişi yaralandı

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde Oylat Köprülü Kavşağı'nda meydana gelen kazada, takla atan hafif ticari araç 50 metre sürüklendi. Kazada 1'i ağır olmak üzere toplam 4 kişi yaralandı. Kazanın ardından yaralılar İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Bursa'da zincirleme kaza: 1 ölü, 1 ağır yaralı
  02:28 Bursa'da zincirleme kaza: 1 ölü, 1 ağır yaralı

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen zincirleme kazada 2 otomobil ve motosiklet karıştı. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi ağır yaralandı. Kazaya karışan araçların sürücüleri ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.

 • Kayganlaşan yol kazayı beraberinde getirdi: 2 yaralı
  02:22 Kayganlaşan yol kazayı beraberinde getirdi: 2 yaralı

  Sivas'ta yağış nedeniyle kayganlaşan yolda duramayan bir otomobil başka bir araca arkadan çarptı. Kazada 2 kişi yaralandı. Kaza Kayseri Caddesi üzerinde meydana geldi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı, kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

 • Burdur'da iki otomobil çarpıştı: 1 yaralı
  02:16 Burdur'da iki otomobil çarpıştı: 1 yaralı

  Burdur'da kavşağa kontrolsüz giren 2 otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı. Kaza Burdur merkez Konak mahallesi İstasyon Caddesi üzerinde meydana geldi. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

 • Otomobil motosiklete çarptı: 2 yaralı
  02:08 Otomobil motosiklete çarptı: 2 yaralı

  Iğdır'da meydana gelen trafik kazasında, otomobil motosiklete çarptı. Kazada 2 kişi yaralandı. Kaza, gece saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi üzerinde meydana geldi. Yaralılar Iğdır Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralıların durumları ciddiyetini koruyor. Soruşturma başlatıldı.

 • Sivas'ta yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kaza: 2 yaralı
  02:02 Sivas'ta yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kaza: 2 yaralı

  Sivas'ta Kayseri Caddesi üzerinde meydana gelen trafik kazasında, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda duramayan bir otomobil, başka bir araca arkadan çarptı. Kazada, 2 kişi yaralandı. Yaralılar, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan çıktı
  02:02 Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan çıktı

  Sivas'ta sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil takla attı. Sürücü emniyet kemeri sayesinde yara almadan kurtuldu. Kaza, Sivas-Erzincan Karayolu Toptancılar kavşağında meydana geldi. Emniyet kemerinin takılı olduğu otomobilin sürücüsü kazayı yara almadan atlattığı öğrenildi.

 • İnegöl'de Otomobil ve Motosiklet Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı
  02:01 İnegöl'de Otomobil ve Motosiklet Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, iki otomobil ile bir motosiklet çarpıştı. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ancak motosiklet sürücüsü kurtarılamadı.

 • Iğdır'da Otomobil Motosiklete Çarptı: 2 Kişi Yaralandı
  02:01 Iğdır'da Otomobil Motosiklete Çarptı: 2 Kişi Yaralandı

  Iğdır'da meydana gelen trafik kazasında, Cumhuriyet Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi üzerinde ilerleyen bir otomobil, önüne çıkan motosiklete çarptı. Kazada Metin A. ve Muhtar A. yaralandı. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından Iğdır Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralıların durumları ciddiyetini koruyor. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Burdur'da kavşağa kontrolsüz giren 2 otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi yaralandı
  01:59 Burdur'da kavşağa kontrolsüz giren 2 otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi yaralandı

  Burdur'da Konak mahallesinde meydana gelen kazada, kontrolsüz bir şekilde kavşağa giren 2 otomobil çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle ağaca çarpan otomobil sürücüsü yaralandı. Yaralı sürücü, sağlık ekipleri tarafından Burdur Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.


Advertisement