Liberya'da Yeni Ebola Vakası - Son Dakika

Liberya'da Yeni Ebola Vakası

01.04.2016 18:55
Liberya'da Yeni Ebola Vakası, System.String[]

Batı Afrika ülkesi Liberya'da Ebola salgınının Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından iki kez sona erdiğinin açıklanmasının ardından, yeni bir Ebola vakası daha görüldü.

Batı Afrika ülkesi Liberya'da Ebola salgınının Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından iki kez sona erdiğinin açıklanmasının ardından, yeni bir Ebola vakası daha görüldü.

Dünya Sağlık Örgütü'nden yapılan açıklamada, Ebola virüsü taşıyan 30 yaşında bir kadının dün öğleden sonra başkent Monrovia'da bir hastaneye götürüldüğü sırada öldüğü bildirildi.

Açıklamada, Liberya Sağlık Bakanlığı ve DSÖ yetkililerinin hayatını kaybeden hastanın, daha önce kaldırıldığı kliniğe ve yakın temasta bulunduğu kişilerin belirlenmesi için yaşadığı bölgeye bir ekip gönderdiği belirtildi.

Ebola salgınının Sierra Leone'da 7 Kasım'da, Gine'de 29 Aralık'ta sona erdiğini duyuran DSÖ, 14 Ocak'ta ikinci kez, salgının devam ettiği tek ülke olan Liberya'da da Ebola virüsünün azami geçiş süresinin iki katı olan 42 günlük sürenin vaka olmadan atlatıldığını açıklamıştı.

DSÖ, 29 Mart'ta ise Batı Afrika'da 11 binden fazla kişinin ölümüne neden olan Ebola virüsünün halk sağlığını tehdit eden küresel acil durum kategorisinden çıkarıldığını duyurmuş, Gine, Liberya ve Sierra Leone'ye seyahat ve ticaret kısıtlamalarının kaldırılması çağrısında bulunmuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Liberya'da Yeni Ebola Vakası - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Beşiktaş, Sergen Yalçın'la anlaşma sağladı 19:07 Son Dakika: Beşiktaş, Sergen Yalçın'la anlaşma sağladı Tasarı yasalaştı, trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor 18:23 Tasarı yasalaştı, trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor Fatih Terim yabancıların biletini kesti! 4 futbolcu gelecek sezon olmayacak 17:34 Fatih Terim yabancıların biletini kesti! 4 futbolcu gelecek sezon olmayacak
1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada tam 2 bin işçi üretiyor 16:46 1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada tam 2 bin işçi üretiyor Şarkıcı Alişan'ın kardeşi Selçuk Tektaş Kovid-19 nedeniyle yoğun bakımda 16:25 Şarkıcı Alişan'ın kardeşi Selçuk Tektaş Kovid-19 nedeniyle yoğun bakımda Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor 16:12 Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor
Son Dakika! Yerli koronavirüs aşısının adı belli oldu: TURKOVAC 16:08 Son Dakika! Yerli koronavirüs aşısının adı belli oldu: TURKOVAC Ünlü oyuncu Seda Bakan imaj yeniliğine gitti: Bir süre sarışınım a dostlar! 15:19 Ünlü oyuncu Seda Bakan imaj yeniliğine gitti: Bir süre sarışınım a dostlar!
Advertisement