Mahalleli 'Ölüm yoluna' isyan etti! 69 kazada 39 kişi hayatını kaybetti - Son Dakika

Mahalleli 'Ölüm yoluna' isyan etti! 69 kazada 39 kişi hayatını kaybetti

02.12.2020 15:42

Malatya'da yolun karşısına geçerken otomobilin çarptığı Ali Dağ yaşamını yitirdi. Aynı bölgede 28 yılda meydana gelen 69 ayrı trafik kazasında 39 kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken, mahalleli 'ölüm yolu' olarak bilinen yola önlem alınması için valiliğe giderek başvuruda bulundu.

Malatya- Kayseri kara yolunun Akçadağ ilçesine bağlı Kozluca Mahallesi'nin ortasından geçen bölümünde 30 Kasım'da Ahmet E., yönetimindeki otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan Ali Dağ'a çarptı.

MAHALLELİ VALİLİĞE KADAR GİTTİ

Kazada, Ali Dağ hayatını kaybederken, kazanın ardından mahalleli önce Akçadağ Kaymakamlığı'na, ardından da Malatya Valiliği'ne giderek bölgede önlem alınması için başvuruda bulundu. Bölgede yaşayanlar, yollarının yapılması için daha önceden başvuruda bulunduklarını, bazı bölge esnafının bunu engellediğini, refüj ve demir parmaklık yapılması gerektiğini söyledi.

AYNI YOLDA 69 KAZADA 39 KİŞİ ÖLDÜ

Ali Dağ'ın amcası Mehmet Dağ, yeğenine otomobilin refüjde beklerken çarptığını iddia ederek, yeğeninin 20-30 metre sürüklediğini öne sürdü. Bu arada, aynı bölgede son 28 yılda 69 trafik kazasında 39 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Mahalleli 'Ölüm yoluna' isyan etti! 69 kazada 39 kişi hayatını kaybetti

Son Dakika 3. Sayfa Mahalleli 'Ölüm yoluna' isyan etti! 69 kazada 39 kişi hayatını kaybetti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

AB'deki veri kuralları ihlali nedeniyle WhatsApp'a ağır para cezası hazırlığı Erdoğan'ın peş peşe görüşme yaptığı Saadet Partisi'nden ittifaka şartlı yeşil ışık Korsan saldırısına uğrayan Türk gemisinin kaptanı dehşet dolu anları anlattı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti Alman uzmandan FETÖ'nün "karanlık yapısı" konusunda uyarı: İlluminati tarikatından daha tehlikeli Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen 53 milyon TL'lik reklam teklifini reddetti