Mahalleli tepki gösterdi, baz istasyonu iptal edildi - Son Dakika

Mahalleli tepki gösterdi, baz istasyonu iptal edildi

16.11.2019 13:21
Mahalleli tepki gösterdi, baz istasyonu iptal edildi, System.String[]

ÇORUM'un Ulukavak Mahallesi'nde, bir GSM şirketi tarafından kurulması planlanan baz istasyonu çalışmaları, mahalle sakinlerinin tepkileri üzerine iptal edildi.

ÇORUM'un Ulukavak Mahallesi'nde, bir GSM şirketi tarafından kurulması planlanan baz istasyonu çalışmaları, mahalle sakinlerinin tepkileri üzerine iptal edildi.

Ulukavak Mahallesi Selçuk 2'nci Caddesi'ne, 13 Kasım sabahı, bir GSM şirketi tarafından kurulması planlanan baz istasyonu için iş makineleri getirildi. Ancak toplanan kalabalık, mahallelerinde baz istasyonu istemediklerini söyleyerek, görevlilere tepki gösterdi. Gerginliğin büyümesi üzerine mahalleye İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülser gelip, vatandaşlarla görüştü. Tepkiler üzerine iş makineleri ve görevliler, mahalleden ayrıldı.

Ertesi gün geri gelen iş makineleri, çalışma başlatınca gergin anlar yaşandı. Polis, bölgede geniş güvenlik önlemi alırken, mahalleli Çorum Valiliği önünde toplanıp, Vali Mustafa Çiftçi ile kısa bir görüşme yaptı. Bir süre belediye önünde de bekleyen kalabalık daha sonra, çalışmaların yapıldığı alana geçip, baz istasyonu kuracak ekibin bölgeyi terk etmesini istedi.MİLLETVEKİLLERİ DEVREYE GİRDİYaşanan gerginlik ve tepkiler üzerine AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Erol Kavuncu ve Oğuzhan Kaya, baz istasyonu kuracak firmanın yetkilileri ile görüştü. Görüşmenin ardından görevliler, baz istasyonu çalışmalarını durdurup, bölgeden ayrıldı.Çorum Belediye Başkanı Halil İ·brahim Aşgın, baz istasyonunu çalışmalarının BTK Samsun Bölge Müdürlüğü tarafından iptal edildiğini açıkladı.

Mahalle Muhtarı Hanifi Özdemir de, baz istasyonunun kurulmamasında kendilerine yardımcı olan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Çorum Milletvekillerine teşekkür ettiğini belirterek, "Baz istasyonu mahallemize kurulmayacak. Çalışmalar durduruldu" dedi.


- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mahalleli tepki gösterdi, baz istasyonu iptal edildi - Son Dakika


Son Dakika

Çin'de 14 bin kişinin karantinaya alınmasına neden olan SARS virüsü Irak'ta da görüldü Bursa Valiliği, "Restoran bakan yardımcısı için açıldı" iddiasını yalanladı Çin'den şok görüntüler! SARS virüsü nedeniyle karantinaya alınmak istenen 14 bin kişi kaçmaya çalıştı Selin Ciğerci'nin arabasında açıklama yapan Melisa Emirbayer: Seren Serengil tarafından oyuna getirildim Kadirli Devlet Hastanesi'nde görev yapan 50 sağlık çalışanının korona testi pozitif çıktı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan günlük vaka sayısına ilişkin çarpıcı sözler Dünya Sağlık Örgütü: 2021'in başında Avrupa'da üçüncü dalgayı bekliyoruz Paşinyan, Karabağ yenilgisi üzerine istifasını isteyen Rusya'ya sert çıktı: Kolaysa gelin Türklerle siz savaşın