Son Dakika Haberleri: Mamak'ta Okuma Yazma Bilmeyen Kalmayacak

Mamak'ta Okuma Yazma Bilmeyen Kalmayacak

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan okuma-yazma seferberliğine Mamaklı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Mamak'ta Okuma Yazma Bilmeyen Kalmayacak, System.String[]
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan okuma-yazma seferberliğine Mamaklı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Okuma yazma kurslarında bugüne kadar yaklaşık bin 500 kursiyerin eğitim aldığı Mamak'ta, hem açılan kurs hem de kursiyer sayısı her geçen gün artıyor. Kayaş İlkokulunda açılan okuma yazma kursunu ziyaret eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, kursiyeri azimlerinden dolayı tebrik ettiler. Kısa sürede yazmayı öğrenen kursiyerler, Akgül'e kendi elleriyle yazdıkları duygu ve düşüncelerini anlatan mektuplar verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da teşekkür mektubu yazan kursiyerler, öğrenmenin yaşı olmadığını herkese gösterdi.

60-75 yaş aralığında 16 kursiyerin bulunduğu Kayaş İlkokulu okuma-yazma kursuna en yoğun talep ise kadınlardan geliyor. Şuana kadar 16 kursiyerin eğitim gördüğü kursta, kursiyerler günde 2,5 saat ders alıyor. Haftada 4 gün verilen eğitimlerde Mamaklı kadınlar hem okuyor hem de yazıyor.

Bir ülkenin gelişmişliğinin eğitim kalitesi ve okuma yazma oranıyla ölçüldüğünü ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan okuma-yazma seferberliği, öğrenmenin yaşının olmadığını bir kez daha gösterdi. Çeşitli sebeplerden dolayı okuma yazma öğrenemeyen herkesin kayıt yaptırdığı kurslarımızda sayı günden güne artıyor. Kursların ardından vatandaşlarımız sosyal hayatın içerisinde işlemlerini kimseden yardım almadan ve kolayca yapabilecekler. Tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum" diye konuştu. - ANKARAEser Yenenler, Şeyma Subaşı'yla Olan Bir Videosunda Uyuşturucu Kullandığı Yönündeki İddialarını Yalanladı Akşener'in Önünde Ülkücü İşareti Yapan Başkan Adayı, Kendinden Geçti

Bloomberg: Doğuş Holding Dev İşletmelerini Satmak İçin Katarlılarla Masaya Oturdu