Son Dakika Haberleri: Manisa Ahmetli'de Dolu Tarım Arazilerine Zarar Verdi

Manisa Ahmetli'de Dolu Tarım Arazilerine Zarar Verdi

3 ay önce

Ahmetli'de dolu tarım arazilerine zarar verdiMANİSA'nın Ahmetli ilçesinde etkili olan sağanak ve dolu yağışı, tarım arazilerinde zarar yol açtı.

Ahmetli'de dolu tarım arazilerine zarar verdi

MANİSA'nın Ahmetli ilçesinde etkili olan sağanak ve dolu yağışı, tarım arazilerinde zarar yol açtı.

Ahmetli ilçesinde dün (perşembe) akşam başlayan sağanakla birlikte yaklaşık 20 dakika süren dolu, özellikle tarım arazilerinde zarara yol açtı. Ahmetli ilçesinde Özellikle Ataköy, Yaraşlı, Kargın, Derici, Seydiköy ve Karaköy mahallelerinde dolu yağışı nedeniyle ekili alanlar, meyve ve sebze bahçeleri büyük zarar gördü.

Ahmetli Ziraat Odası Başkanı Adnan Uysal, yağışların Ahmetli'de ve bazı kırsal mahallelerindeki tarım alanlarında zarara yol açtığını belirtti. Uysal, "Bazı bölgelerde ciddi hasar var. Ancak ne kadar olduğu, yapılacak tespitlerden sonra belli olacak. Bazı bölgelerde tahminlere göre bağlarda yüzde 80 zarar meydana gelmiştir. Gece de etkili olması beklenen yağışa karşı çiftçilerimizin duyarlı olmasını bekliyoruz. Kırsalda çok yoğun gök gürültüsü ve yağış var. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmasınlar" diye konuştu.Güzel Oyuncu Tuvana Türkay, İç Çamaşırsız Kıyafetiyle Görüntülendi Sadece Isparta'da Üretilen Lavanta Balının Kilosu 250 Lira

ABD Büyükelçiliğinden Saldırıyla İlgili Açıklama: Türk Hükümetine Teşekkür Ederiz