Manisa'da "yaya önceliği" denetimi - Son Dakika

Manisa'da "yaya önceliği" denetimi

02.10.2019 15:23
Manisa'da

Manisa il merkezindeki ve ilçelerdeki yaya geçitlerinde trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi.

Manisa il merkezindeki ve ilçelerdeki yaya geçitlerinde trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi.

İçişleri Bakanlığınca "Öncelik yayanın, öncelik hayatın" sloganıyla hayata geçirilen 2019 Yaya Öncelikli Trafik Yılı kapsamında Manisa genelinde 50'si kent merkezi olmak üzere 95 noktada, bin 200 polis ve jandarma ekibi yaya geçitlerinde farkındalık çalışması yaptı.

Manisa Valisi Ahmet Deniz ile İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım'ın da katıldığı etkinlikte, Şehitler Ortaokulu öğrencileri ellerinde "Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz" yazılı döviz ve boyunlarındaki düdükle trafikte yaya önceliğine dikkati çekti.

Vali Deniz, etkinlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün öğrencilerle beraber yaya güvenliği için geçitlerde nöbet tuttuklarını belirterek, "Şu an il genelinde jandarma ve polis ekiplerimizin neredeyse tamamı okul önlerindeki yaya geçitlerinde nöbet tutuyor. Amacımız, yayaya saygı ve öncelik konusunda bir farkındalık oluşmasını sağlamak. Sürücülerimiz geçitte yaya olsun ya da olmasın, yaya geçidini gördüğü zaman yavaşlasın istiyoruz. Çünkü bu medeni bir yaklaşımdır." dedi.

Vali Deniz, açıklamasının ardından öğrencilerle birlikte yaya geçidinde yolun karşısına geçti.

Soma

Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, İlçe Emniyet Müdürü Umut Er de ülke genelindeki uygulama kapsamında Soma'da Dört Yol kavşağındaki yaya geçidinde, Turgutalp İlkokulu öğrencileriyle birlikte nöbet tuttu.

Demirci

Demirci ilçesinde de 8 ayrı noktada düzenlenen yaya nöbeti etkinliğinde sürücülere broşür dağıtıldı ve trafikte yaya önceliği hakkında bilgiler verildi.

Çereşe Meydanı'ndaki etkinliğe katılan Kaymakam Adem Kaya ve Belediye Başkanı Selami Selçuk da öğrencilerle birlikte sürücülere broşür vererek, yayalara geçişlerde öncelik verilmesini istedi.

Turgutlu

Turgutlu ilçesinde de Samiye Nuri Sevil Ortaokulu önünde yapılan etkinlikte, Kaymakam Ali Yılmaz, Belediye Başkanı Çetin Akın, İlçe Emniyet müdürü Gökhan Balaban ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halim Karaer, öğrencilerle birlikte sürücülere broşür verip trafikte yaya önceliğini anlattı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Manisa'da 'yaya önceliği' denetimi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Mermer yüklü TIR'a arkadan çarpan şoför feci şekilde can verdi Masumlar Apartmanı'nın 7. bölüm fragmanı yayınlandı! Han'ın itirafı İnci'yi şoke etti Tartıştığı babasını defalarca bıçakladı, komşularından ambulans çağırmasını istedi MasterChef Türkiye'de elemeye kalan isimler belli oldu İmamoğlu, İstanbul için düzenlenen koronavirüs toplantısını Bakan Koca'nın paylaşımından öğrendi Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı