Marmaris'teki yangın mücadelesine mermercilerden iş makinesi desteği - Son Dakika

Marmaris'teki yangın mücadelesine mermercilerden iş makinesi desteği

27.06.2022 21:39
Marmaris'teki yangın mücadelesine mermercilerden iş makinesi desteği

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 21 Haziran'da başlayan ve kontrol altına alınan orman yangını için mermerciler, iş makinesi desteğinde bulundu.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 21 Haziran'da başlayan ve kontrol altına alınan orman yangını için mermerciler, iş makinesi desteğinde bulundu.

Yangına müdahale için Muğla'daki mermer firmalarından 2 ekskavatör, 2 yükleyici kepçe, 4 su tankeri gönderildi.

Muğla Mermerciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Muğla'nın yeşil örtüsünün milli servet olduğunu belirterek, gelecek kuşaklara emanet olan ormanların yanmasından büyük üzüntü duyduklarını dile getirdi.

Orman yangınlarına engel olmanın ortak sorumlulukları olduğunu vurgulayan Ercan,"Bu tür afetlerde tüm imkanlarımızla her zaman devletimizin yanındayız. Mermerciler olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik." dedi.

Ercan, yanan orman alanlarının tekrar rehabilite edilerek orman ekosistemine kazandırılmasında da çaba göstereceklerini, bu konuda gereken desteği sağlayacaklarını kaydetti.

YORUMLAR
500
Seabourn Encore ile Blue Sapphire Bodrum'da demirledi Seabourn Encore ile Blue Sapphire Bodrum'da demirledi Kızılbük'teki Otel İnşaatını Görüntüleyen Çevreciler Gözaltına Alındı: 'Kolluk, Şirketin Hukuk Tanımayan Faaliyetlerine Seyirci Kalırken, Doğa... Kızılbük'teki Otel İnşaatını Görüntüleyen Çevreciler Gözaltına Alındı: 'Kolluk, Şirketin Hukuk Tanımayan Faaliyetlerine Seyirci Kalırken, Doğa... Menteşe Belediyesi Arıtılmış Su ile Günde 10 Bin Ton Su Tasarrufu Sağlıyor Menteşe Belediyesi Arıtılmış Su ile Günde 10 Bin Ton Su Tasarrufu Sağlıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Marmaris'teki yangın mücadelesine mermercilerden iş makinesi desteği - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement