Son Dakika Haberleri: MaviBahçe Caz Festivalinde Muhteşem Final

MaviBahçe Caz Festivalinde Muhteşem Final

13 ay önce

Dünyaca ünlü caz ustalarını İzmirliler ile buluşturan MaviBahçe Jazz Festivali muhteşem bir final gecesi ile sona erdi. Üç gün süren etkinliği 45 bin müziksever izledi.

MaviBahçe Caz Festivalinde Muhteşem Final, System.String[]

Kentin alışveriş ve yaşam merkezi MaviBahçe tarafından düzenlenen, İzmir ve bölge halkının büyük ilgi gösterdiği Jazz Festivali son gününde de ünlü sanatçılarını konuk etti.

Caz müziği sanatçıları Jehan Barbur ve Sibel Köse ile caz, blues sanatçısı Erkan Oğur, Kent Meydanı'nı dolduran izleyicilere tam bir müzik ziyafeti yaşattı.Şarkıları ve danslarıyla izleyicileri eğlendiren Barbur, geceye renk kattı. Aşk şarkılarıyla müzikseverleri büyüleyen Sibel Köse sahneyi Alp Ersönmez ve Erkan Oğur'a bıraktı. Sanatçılar, performanslarıyla büyük alkış aldı.

SEYİRCİ REKORU KIRILDI

Ücretsiz gerçekleşen dev organizasyonu İzmir ve çevresinden 45 bin müziksever izledi. Etkinlik böylece geçen yıl 30 bin olan izleyici rekorunu da kırmış oldu. Üç gün boyunca Kent Meydanı'ndaki konser alanını dolduran izleyiciler, unutamayacakları bir müzik ziyafeti yaşadı.

UNUTULMAZ İSİMLER SAHNEYE ÇIKTI

Jazz Festivali'nin ilk gününün konukları 1920 ve 1930'ların caz müziğini kendi tarzlarıyla harmanlayarak yorumlayan Flapper Swing, Türkiye'nin önde gelen caz piyanistlerinden biri olan Kerem Görsev Quartet ve 'Hollanda'yı ağlatan ses" olarak tanınan sanatçı Karsu oldu.Festivalin ikinci gününde ise ENBE Orkestrası'nın yeni albümünde seslendirdiği parçayla dikkat çeken Ezgi Ayçe, dünyaca ünlü Yunan udçu, piyanist ve besteci The Alekos Vretos Project ve dünyaca ünlü Türk neyzen ve besteci Mercan Dede sahnede müzikseverlere unutulmaz anlar yaşattı.

Haber Yayın Tarihi: 23.07.2018 08:55 Kaynak: BültenlerMaçka Parkı'nda güpegündüz kapkaç! Ağaçların arasından çıkıp genç kadının çantasını çaldılar ATO Başkanı Baran'dan Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması talebine itiraz Mahkemedeki skandalın ardından cezaevinde de rahat durmayan FETÖ'cü Kemal Batmaz'a hücre cezası