Son Dakika Haberleri: Mdob "Lüküs Hayat" Müzikalini Yeniden Sahneleyecek

Mdob "Lüküs Hayat" Müzikalini Yeniden Sahneleyecek

2 yıl önce

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), "Lüküs Hayat" müzikalini 2 Aralık'ta sanatseverlerle yeniden buluşturacak.

Mdob
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), "Lüküs Hayat" müzikalini 2 Aralık'ta sanatseverlerle yeniden buluşturacak.

MDOB'dan yapılan açıklamaya göre, Ekrem Reşit Rey'in yazdığı, Cemal Reşit Rey'in bestelediği, Haldun Dormen'in yönettiği oyunun müzik yönetmenliğini Aytuğ Ülgen üstlendi.

Dekor tasarımı Seyhan Atamer, kostüm tasarımı Nursun Ünlü, koreografisi Serbülent Biçer, ışık tasarımı ise Tarı Deniz'e ait müzikalde MDOB orkestrası, balesi ve solistleri sahne alacak.

Türk toplumunun batı ile yüzleşmesi ve bu doğrultuda içine düştüğü gülünçlükleri sahneye taşıyan "Lüküs Hayat" operetinde, "Rıza" ve "Fıstık" hırsızlık için girdikleri zengin evinde kendilerini bir kıyafet balosunun içinde bulurlar ve balonun gözdeleri olurlar.

İkilinin batılılaşma özentisinin gittikçe komik bir hal aldığı durumu anlatan eser, 2 Aralık Cumartesi günü Mersin Kültür Merkezi Opera Salonu'nda saat 15.00'te sahnelenecek.
Haber Yayın Tarihi: 29.11.2017 03:50 Kaynak: AA16 yaşındaki Timur, tüm ailesini balta ile öldürdükten sonra intihar etti
Gözler Meclis'te! İşte emekliye ek zam müjdesinin detayları HDP'li belediye başkanlarının görevden alınmasına İmamoğlu'ndan tepki: Kabul edilemez