Mdob "Zorba" Balesini Sahneleyecek - Son Dakika

Mdob "Zorba" Balesini Sahneleyecek

05.10.2013 12:27
Mdob

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), "Zorba" balesini sahneleyecek.

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), "Zorba" balesini sahneleyecek.

MDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal, yaptığı açıklamada, Nikos Kazancakis ve Mikis Teodorakis'i Mersinli sanatseverlerle buluşturacaklarını belirtti.

Dünya edebiyatının "başyapıtı" olarak nitelendirilen "Zorba"nın bale sahnesinde de başyapıt adayı olduğunu vurgulayan Şanal, tüm sanatseverleri baleyi izlemeye davet etti.

MDOB'un sanatçılarının rol alacağı eserin, libretto ve koreografisi Lorca Massine'ye, dekor tasarımı Seyhan Atamer'e, kostüm tasarımı Aydan Çınar'a, ışık tasarımı ise Tarı Deniz'e ait.

Başlıca rollerini Büşra Ay, Berna Turhan İleri, Ender Üçdemir, Burak Serkan Cebeci, Iraklı Bakhtadze'nin paylaştığı eserin solo parçalarını ise Nihan Evren seslendiriyor.

Mersin Kültür Merkezi'nde 8 Ekim Salı saat 20.00'de sahnelenecek eserin biletleri, Mersin Kültür Merkezi opera gişesinden veya "www.mersindob.gov.tr" internet adresinden temin edilebilecek. - Mersin

Mdob Zorba Balesini Sahneleyecek
Mdob Zorba Balesini Sahneleyecek

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Mdob 'Zorba' Balesini Sahneleyecek - Son Dakika


Son Dakika

ATM'lerden paralarını, boyu iki buçuk metreyi aşan karın üstüne oturarak çekiyorlar Son Dakika! Futbolseverlerin dört gözle beklediği Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin günü belli oldu Merve Boluğur, klip için yakışıklı erkek arayışına girdi Mesut Özil transferi için teşekkür etmek isteyen taraftar, Emre Belözoğlu'nun HGS borcunu ödedi Akılalmaz olay! Ailenin kuşu ölünce anne-baba felç geçirdi, kızları ise bayıldı Survivor yarışmacılarının haftalık kazancı belli oldu Dünya aşı bulamazken Avrupa israf ediyor: 6 dozluk şişelere 5 doz yazılınca milyonlarca aşı çöpe gitti Evde doğum yapan kadın bebeğini bıçaklayarak öldürdü