Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 82. Yılı - Son Dakika

Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 82. Yılı

27.12.2018 15:46
Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 82. Yılı, System.String[]

Şiirlerinde milli ve manevi duyguları ön plana çıkaran, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy, vefatının 82. yılında, hayatının bir bölümü geçirdiği Çanakkale'nin Bayramiç ilçesindeki evinde düzenlenen törenle anıldı.

Şiirlerinde milli ve manevi duyguları ön plana çıkaran, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy, vefatının 82. yılında, hayatının bir bölümü geçirdiği Çanakkale'nin Bayramiç ilçesindeki evinde düzenlenen törenle anıldı.

Ersoy'un çocukluğunun bir bölümünü geçirdiği ve restore edilerek müze haline getirilen evinde düzenlenen programa, protokol üyeleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Anma programına Ezine Kaymakamı ve Bayramiç Kaymakam Vekili Ali İkram Tuna, Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tetik, kamu kurum ve kuruşlarının temsilcileri, okul idarecileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Programda konuşan Kaymakam Etik, "Milli şairimizi, çocukluğunu geçirdiği evde anıyoruz. Ersoy, şairliğinin yanında vaiz, veteriner, hafız ve sporcu gibi özelliklere sahiptir. Kendisi, önemli bir mücadele adamıdır. Milli şuuru oluşturmak için büyük çaba göstermiştir." dedi.

Belediye Başkanı Arslan ise şunları söyledi:

"Özel bir mekanda, özel bir insanı anıyoruz. Açmış olduğumuz müzeyle Mehmet Akif Ersoy'u her yaştan vatandaşımız daha yakından tanıyor. Bu vesileyle birçok vatandaşımız ilçemizi ziyaret ediyor. Ersoy, dosdoğru bir adamdı. Doğular ve haksızlık karşısında mücadele etti. Kendisinin çocukluğunu ilçemizde geçirmesi anlamlıdır."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 82. Yılı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ev yapmak için kazdıkları topraktan insan kemikleri çıktı Ev yapmak için kazdıkları topraktan insan kemikleri çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyadan duyurdu: BOZDOĞAN ilk atışta hedefi tam isabetle vurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyadan duyurdu: BOZDOĞAN ilk atışta hedefi tam isabetle vurdu Instagram hesabı açan Müge Anlı'nın ilk paylaşımı sosyal medyayı salladı Instagram hesabı açan Müge Anlı'nın ilk paylaşımı sosyal medyayı salladı AK Partili Şamil Tayyar patates dağıtımını şova çeviren kaymakama ateş püskürdü: Hadsiz AK Partili Şamil Tayyar patates dağıtımını şova çeviren kaymakama ateş püskürdü: Hadsiz Rachid Ghezzal'in Beşiktaş'taki hikayesi sona eriyor Rachid Ghezzal'in Beşiktaş'taki hikayesi sona eriyor Sıla ve İlker Kaleli aşklarını sosyal medyaya taşıdı! Birbirini takibe aldılar Sıla ve İlker Kaleli aşklarını sosyal medyaya taşıdı! Birbirini takibe aldılar Batan tekne babayı hayattan kopardı, olay yerine koşan oğlu sinir krizi geçirdi Batan tekne babayı hayattan kopardı, olay yerine koşan oğlu sinir krizi geçirdi Fenerbahçe'nin eski hocası Erol Bulut ve Volkan Demirel kasap açtı Fenerbahçe'nin eski hocası Erol Bulut ve Volkan Demirel kasap açtı