Mehmetçik Aileleriyle Buluşuyor" Projesi - Son Dakika

Mehmetçik Aileleriyle Buluşuyor" Projesi

Mehmetçik Aileleriyle Buluşuyor" Projesi
Son Güncelleme: 27.05.2016 14:19

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kocasinan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan "Mehmetçik Aileleriyle Buluşuyor" projesi ile vatani görevini yapan eşi veya evladını görecek 23 aile ile bir araya geldi.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kocasinan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan "Mehmetçik Aileleriyle Buluşuyor" projesi ile vatani görevini yapan eşi veya evladını görecek 23 aile ile bir araya geldi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Kayseri Valiliği Toplantı Salonu'nda gerçekleşen projenin bilet takdim törenine Vali Düzgün'ün yanı sıra, vatani görevlerini yapan yakınlarını görecek olan aileler, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan ile Kocasinan Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri katıldı.

Vali Düzgün, burada yaptığı konuşmada, ailelerin, vatani görevini yapmakta olan yakınlarıyla hasret gidermeleri, Mehmetçiklerin gözünde bir ışıltıya sebep olması açısından Kocasinan Kaymakamlığı'nın hazırlamış olduğu projenin çok önemli olduğunu belirtti.

Bu proje sayesinde hem ailelerin evlatlarını, eşlerini görmüş olacağını belki de birçoğunun bugüne kadar görmemiş olduğu şehirleri görme fırsatı bulacağını ifade eden Vali Düzgün, "İnşallah sizler bu seyahatinizi sağlıkla tamamlarsınız. Çocuklarınız da sağlıkla tezkerelerini alırlar, birlikte mutlu ve beraber bir hayat yaşarsınız." ifadelerini kullandı.

Son günlerde yaşanan terör olaylarına değinen Düzgün, şunları kaydetti:

"Şehitlik bu dünyada ulaşılabilecek en güzel mertebelerden birisi. Onların geride kalan aileleri, çocukları, anne ve babaları için oldukça zor ve dayanılması güç bir durum. Ama biz inanıyoruz ki her doğan canlı geçici bulunduğu bu topraklardan göçecek. Onlar, bizlerin huzur ve güven içerisinde yaşayabilmesi, bayrağımızın göklerden inmemesi ve ezanımızın susmaması için gece gündüz görev yapıyorlar. Orada şehit olan askerlerimizin ve polislerimizin yakınlarını dinledikçe, onların eşleriyle yakınlarıyla sohbet ettikçe, orada görev yapıp yaralı olarak ilimizde tedavi olan asker, polisimizi ziyaret ettiğimizde onların orada hangi ruh içerisinde kahramanca görev yaptıklarını dinledikçe sanki bugünlerde Güneydoğu'da Çanakkale'nin yeniden yazıldığını düşünüyorum. Çok kısa süre içerisinde, önümüzdeki haftalar, aylar içerisinde de orada terör örgütünü beli kırılacak. Zaten önemli ölçüde de kırılmış durumda. Bu işten sonuç alamayacaklarını gördüler ve onun için yavaş yavaş teslim oluyorlar ya da bulundukları mevkileri terk ederek kaçmaya çalışıyorlar."

Vali Düzgün, biletleri takdim ettikten sonra ailelerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mehmetçik Aileleriyle Buluşuyor' Projesi - Son Dakika


Advertisement