Mersin'de Suruç Eylemi - Son Dakika

Mersin'de Suruç Eylemi

29.07.2015 19:03
Mersin'de Suruç Eylemi, System.String[]

Mersin'de toplanan Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) üyeleri, Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde meydana gelen canlı bomba saldırısını sloganlarla protesto etti.

Mersin'de toplanan Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) üyeleri, Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde meydana gelen canlı bomba saldırısını sloganlarla protesto etti.

Özgür Çocuk Parkı'nda bir araya gelen yaklaşık 50 SDP'li, 'Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz' sloganı attı. Grup adına açıklama yapan Hakan Aktaş, "Suruç'ta 32 devrimcinin katledilmesi AKP'nin 'Yeni Türkiye'si için başlama fişeğidir. Bu saldırıyı tezgahlayanların birinci hedefi devrimci sosyalist gençlerin Kobani şahsında sürdürdüğü Kürt halkı ile dayanışma eylemlerine kanlı bir mesaj vermek, ikinci hadise ise dünya kamuoyu tarafından izlenen AKP- IŞİD işbirliğinin üzerine şal örtmektedir" diye konuştu.

Bir süre daha slogan atan eylemciler, olaysız dağıldı. - Mersin

Mersin'de Suruç Eylemi
Mersin'de Suruç Eylemi
Mersin'de Suruç Eylemi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mersin'de Suruç Eylemi - Son Dakika


Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Can kaybı yok, iki terörist etkisiz hale getirildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi