Merzifon'da "2023 Eğitim Vizyonu" Çalıştayı - Son Dakika

Merzifon'da "2023 Eğitim Vizyonu" Çalıştayı

14.01.2019 17:24
Merzifon'da

Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "2023 Eğitim Vizyonu" çalıştayı düzenlendi.

Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "2023 Eğitim Vizyonu" çalıştayı düzenlendi.

Merzifon Kaymakamlığında düzenlenen çalıştaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Yozgat, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2023 eğitim vizyonunda Türk milli eğitim sisteminin nicelik ve erişimle ilgili sorunlarının birçoğunu geride bıraktığını, gelecek dönemlerde nitelik devriminin gerçekleştirileceğini söyledi.

2023 eğitim vizyonunun temel amacının bilime sevdalı, kültüre meraklı, nitelikli, ahlaklı nesiller yetiştirmek olduğunu vurgulayan Yozgat, "Eğitimin ana ve baş öznesi insandır. Her eğitim sistemi içinden çıktığı toplumun aynasıdır. Eğitim mekanik değil, insani bir sistemdir. Bu bakımdan eğitimden önce insanı konuşmaya ihtiyaç vardır. Dört gün süren çalıştayımızda Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu vizyonu anlamak için gruplar halinde istişare ve değerlendirmelerde bulunduk." diye konuştu.

Yozgat, gelişen dünyada söz ve karar sahibi olan nesilleri yetiştirmek sorumluluğunu taşıdıklarını sözlerine ekledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Eğitim Merzifon'da '2023 Eğitim Vizyonu' Çalıştayı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti KKTC seçimleri üzerinden polemik yaşayan Adil Gür ve Kemal Öztürk canlı yayında fena kapıştı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti