Midyat'a modern bir mezbahane kazandırıldı - Son Dakika

Midyat'a modern bir mezbahane kazandırıldı

Mardin'in Midyat ilçesinde hijyen kurallarına uygun ve soğuk hava deposu kapasiteli modern bir mezbahane hizmete girdi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman ile Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin arasında imzalanan protokolle Midyat ilçesine modern mezbaha kazandırıldı.

Mercimekli Mahallesinde 11 bin metrekare alana kurulu, 4 bin 600 metrekare kapalı alana sahip mezbahanede hijyenik bir ortamda, soğuk hava depoları ile veteriner hekim denetiminde hizmet veriliyor.

Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu, ilçede faaliyete giren mezbahade modern kesimhane ile sağlıklı ve hijyenik ortamda el değmeden kesim yapıldığını söyledi.

Bu tesisin ilçenin yanı sıra çevre ilçe ve beldelere de hizmet vereceğini dile getiren Kutlu, "Veteriner kontrolünde sağlıklı kesim yapılmaktadır. Kasaplarımız bundan sonra kesinlikle hijyenik olmayan yerlerde kesim yapamayacaklar. Kaçak hayvan kesimi yasaklandığı gibi cezai işlem uygulanacaktır." diye konuştu.

Kutlu, tesis için Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vali Yaman'a, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin'e Sağlık işleri Dairesi Başkanı Dr. Saffet Yavuz ve Veteriner İşleri Şube Müdürü Osman Karahan'na teşekkür etti.

Kasap Yusuf Acar ise, ilçeye böyle bir tesis kazandırılmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, "Sabah ilk iş olarak buraya geldik ve hayvanlarımızı veteriner kontrolünde kestik. Daha sonra özel soğuk hava depolu araçlarla iş yerimize getirdik. Emeği geçenlere teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Son Dakika

09:40 81 ilin atık sularında yapılan korona incelemesine göre Konya'daki yoğunluk İstanbul'dan fazla 09:36 Ankara'da bozkırın ortasında günah şehri! Köylü kadınların şikayeti sonrası fuhuş çetesi çökertildi 09:28 Salda Gölü'nde 1 Ağustos'tan itibaren sigara yasak 09:19 Kanser hastası, kaldığı hastanede 6. kattan atlayarak intihar etti 08:39 Süleyman Soylu devreye girdi, şehidin baba evi sıfırdan yapılacak 08:37 Karın ağrısıyla hastaneye giden çocuğun midesinden 42 adet mıknatıs topu çıktı 08:25 Erdal Beşikçioğlu yıllardır uzun kullandığı saçını ve sakalını yeni projesi için kestirdi 07:34 Survivor'da finale günler kala şampiyon olma hayaline veda eden isim belli oldu 02:27 Erdoğan'ın nikah şahidi olduğu Hamza Gedikoğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanlığı'na atandı 01:43 Ayasofya'nın geleceği hakkında kararın çıkacağı gün UNESCO'dan diyalog çağrısı 01:03 Mısır'da darbeci Sisi yönetimi, Libya sınırında geniş çaplı askeri tatbikat başlattı 00:33 Yavru ayıyı vuran ve köpeklerine işkence yaptıran avcı yakalandı 00:20 Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım hakkında skandal paylaşımda bulunan Levent Özeren gözaltına alındı 17:51 Türkiye'nin en yüksek köprüsü 11 Temmuz'da açılacak 17:03 İzmir'de ekmek ücretlerine yüzde 20 zam yapıldı