Muharrem İlgün Anısına Fotoğraf Yarışması Sergisi - Son Dakika

Muharrem İlgün Anısına Fotoğraf Yarışması Sergisi

13.04.2015 09:14
Muharrem İlgün Anısına Fotoğraf Yarışması Sergisi, System.String[]

Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, 14-20 Nisan tarihleri arasında, Vergi Müfettişleri Derneği'nin merhum meslektaşları 'Muharrem İlgün' anısına düzenledikleri fotoğraf yarışmasının sonuçlarını içeren sergiye ev sahipliği yapıyor!

Vergi Müfettişleri olarak, mesleğimiz gereği ülkemizin birçok yerini görme imkanımız olduğu gibi, yöre insanlarını tanıma fırsatı da bulmaktayız. Ayrıca; yurt içi ve dışı tatile çıkıldığında anılar, fotoğraf kareleri ile ebedi hale getirilmekte. Bu bağlamda, derneğimiz üyeleri arasında, eş ve çocuklarının da katılabileceği ödüllü bir fotoğraf yarışması düzenlendi.

Bu yarışmanın amacı; meslektaşlarımız arasında birlik ve beraberliğin artırılmasını, kültür ve sanata katkıda bulunulmasını, yaşanan anıların fotoğraf sanatının etkili görselliği ile sunulmasını, korunmasını ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlamaktı.

Derneğimizce ilk defa düzenlenen bu yarışma, merhum meslektaşımız Muharrem İlgün anısına adandı.

Yarışma Süreci

Yarışmaya katılan eserler, rakamlardan oluşan rumuzlar yardımıyla tek tek isimlendirildi. Beş kişiden oluşan jüri, fotoğrafları inceledi. Jüride yer alan iki meslektaşımız, etik gereği oylamaya katılmadı. Yarışmanın sonucu, Ekim ayı (2014) içerisinde www.vmd.org.tr adresinden duyuruldu. Özel ödül, üç mansiyon olmak üzere toplamda yedi ödül dağıtıldı.

Otuz dört sergilemeyle beraber kırk bir fotoğraftan oluşan sergi, Cer Modern'de açıldı. Sergi açılışı ve ödül töreni yine aynı yerde, 16 Aralık 2014'te düzenledi.

Muharrem İlgün Kimdir?

1967 doğumlu Muharrem İlgün,1992 yılında göreve başlamıştı. Gelir İdaresinin yeniden yapılanması sürecinde, duyulan ihtiyaç gereğince ülke genelinde görev yapan meslektaşlarımız, 19 Şubat 2005 tarihinde Ankara Milli Eğitim Şura Salonunda toplanmak üzere yola çıkmışlardı. Beklenmeyen bir kaza sonucunda meslektaşımız İLGÜN, hayatını kaybetti.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Muharrem İlgün Anısına Fotoğraf Yarışması Sergisi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Karabağ'ın sözde eski Savunma Bakanı Karapetyan: Savaş artık Şuşa'nın kalelerinde yaşanıyor, yardımsız kalmışız Çatı katında çıkan yangında kalan anne hayatını kaybetti, oğlu yaşam mücadelesi veriyor İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı
08:12