Müslüme'nin annesi "Dedesi neden tutuklandı" sorusuna cevap verdi: Biz de bilmiyoruz - Son Dakika

Müslüme'nin annesi "Dedesi neden tutuklandı" sorusuna cevap verdi: Biz de bilmiyoruz

23.11.2021 17:53

Mersin'de 10 gün sonra ölü olarak bulunan Yörük kızı Müslüme'nin annesi olayla ilgili ilk kez konuştu. Küçük kızın dedesinin tutuklanma nedenine yanıt veren kadın "Biz de bilmiyoruz" dedi.

Mersin'in Gülnar ilçesinde kaybolduktan sonra her yerde aranan ve 10 gün sonra cansız bedenine ulaşılan Müslüme Yağal'ın ailesi gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilmişti. Aile üyelerinden sadece dede tutuklandı. Müslüme Yağal soruşturmasında gözaltına alınan ve dün serbest bırakılan baba Mehmet Yağal, anne Selvi Yağal ile çocukları, kaldıkları çadıra döndü.

"NEDEN TUTUKLANDIĞINI BİLMİYORUM"

Mehmet Yağal, Gülnar'da tutuklanan babasının işleriyle ilgilenirken, Selvi Yağal ise çocuklarının dağdaki hayvanların yanına gitmesiyle tek kaldı. Selvi Yağal, kayınpederinin neden tutuklandığıyla ilgili, "Neden tutuklandığını bilmiyorum. Jandarma ne dediyse biz onu yaptık. Bırakınca da hayvanlarımızın başına geldik" dedi.

'Dedesi neden tutuklandı' diye soruldu? İlk kez konuşan Müslüme'nin annesi 'Biz de bilmiyoruz' yanıtı verdi

AYNI ÇADIRDA KALIYORLARDI

Müslüme'nin ölümüyle ilgili tutuklanan dede Hasan Yağal'ın (70), ailesiyle birlikte hayvancılık yaptığı, yazın memleketleri Karaman'a, kışın da Mersin'in Gülnar ilçesine geldiği belirtildi. Hasan Yağal'ın, eşi, çocukları ve torunlarının dağda kurulan çadırda hep birlikte kaldığı öğrenildi.

'Dedesi neden tutuklandı' diye soruldu? İlk kez konuşan Müslüme'nin annesi 'Biz de bilmiyoruz' yanıtı verdi

YENİ GÖRÜNTÜLERİ ÇIKTI

Diğer yandan Müslüme'nin geçen yıl çekilen görüntüsü ortaya çıktı. Sosyal medya platformunda yayınlanan 14 saniyelik görüntüde Müslüme'nin, dağlık arazide gülerek yürüdüğü anlar yer aldı.

'Dedesi neden tutuklandı?' diye soruldu! İlk kez konuşan Müslüme'nin annesi 'Biz de bilmiyoruz' yanıtını verdi
'Dedesi neden tutuklandı' diye soruldu? İlk kez konuşan Müslüme'nin annesi 'Biz de bilmiyoruz' yanıtı verdi
YORUMLAR
500

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Müslüme'nin annesi 'Dedesi neden tutuklandı' sorusuna cevap verdi: Biz de bilmiyoruz - Son Dakika


Advertisement