New York'ta hastanelerin yanındaki parklarda seyyar morglar bekletiliyor - Son Dakika

New York'ta hastanelerin yanındaki parklarda seyyar morglar bekletiliyor

Koronavirüs salgını nedeniyle 1.000'den fazla kişinin yaşamını yitirdiği New York'ta kentteki hastanelerin yanına onlarca geçici morg yerleştirildi. Uluslararası ajansların abonelerine servis ettiği fotoğraflar, büyük yankı uyandırdı.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını nedeniyle New York'ta vakalar 75 bini buldu. 1.000'den fazla kişinin de yaşamını yitirdiği kentteki Randall Adası'nda yer alan Icahn Stadyumu'ndaki park alanında onlarca soğutuculu kamyon kasaları morg olarak kullanılmak üzere hazır bekletiliyor. Uluslararası ajansların abonelerine servis ettiği o ana ilişkin fotoğraflar, ülkedeki durumun vahametini gözler önüne serdi.

MORG KAPASİTESİ 3.500'E ÇIKARILDI

New York Baş Tıbbi Muayene Dairesi Kamu İşleri Ofisi Genel Müdürü Aja Worthy-Davis, iki gün önce yaptığı açıklamada, ''Geçici morglar olmadan, şehir 800 ila 900 cenaze barındırabiliyordu, çadır ve soğutmalı kamyonlar ile birlikte kapasiteyi 3 bin 500 ila 3 bin 600'e kadar yükselttik" ifadelerini kullanmıştı.

KAPASİTE DAHA DA ARTTIRILABİLİR

Mobil morg üniteleri ile birlikte New York şehrinin cenaze kapasitesinin 2 bin 700 civarında arttığını bildiren FEMA New York ve New Jersey Bölge Yöneticisi Thomas New Essen ise; gelişmelere bağlı olarak, ilerideki günlerde morg kapasitesini daha da artırabileceklerini kaydetti.

NEW YORK'TA ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

Öte yandan dünyadan en fazla koronavirüs vakasının bulunduğu ABD'nin, New York eyaletinde ölümcül yeni tip koronavirüs etkisini güç geçtikçe artıyor. Eyalette salgın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı bin 96'ya yükseldi. New York, ABD'de en fazla vakanın görüldüğü ve en fazla can kaybının yaşandığı eyalet olarak dikkat çekiyor.

New York'ta hastanelerin yanındaki parklarda seyyar morglar bekletiliyor
Avrupa'nın en genç korona kurbanıyla ilgili korkunç gerçek: 2 saat içinde fenalaşarak can verdi

Avrupa'da koronavirüs kaynaklı en genç ölüm! 12 yaşındaki Belçikalı kız çocuğu hayatını kaybetti

Son Dakika: İspanya'da salgından ölenlerin sayısı 10 bine yaklaştı

İtalya'nın 41 günde, İspanya'nın 48 günde ulaştığı vaka sayısına Türkiye 21 günde ulaştı

İngiltere'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 1801'e ulaştı

Türkiye'nin İtalya ve İspanya'ya yolladığı yardım sandıklarında Mevlana'nın sözü yer aldı


Son Dakika

ABD'li hakim, tecavüze uğrayan kadına sorduğu soru sonrası görevden alındı 20 cariyesiyle lüks otele kapanan Kral yaptığıyla tartışma yarattı Üzüm bağının altından çıkan 1700 yıllık tarihi eser görenleri büyüledi İngiliz hava yolu şirketi EasyJet 4 bin 500 kişiyi işten çıkaracak Kan donduran olay! 11 yaşındaki oğlunu öldürüp hiçbir şey olmamış gibi kayıp ilanı verdi Öfkeli baba, Müslümanlıktan Hristiyanlığa geçen kızını diri diri yakmak istedi Gerginliğin arttığı Himalayalar sınırına Çin ve Hindistan binlerce asker gönderdi Trump, polis tarafından boğularak öldürülen George Floyd hakkında ilk kez konuştu Salgın dönemindeki en ilginç olay! Cenazesinden bir ay sonra evine döndü 1.700 akıl hastasının yanlışlıkla taburcu edildiği Galler'de, yetkililer şaşkın Cilt bakım losyonlarındaki tehlike! Korkunç kareleri hemşire paylaştı İngiltere'de ilk kez başörtülü bir kadın hakim oldu ABD'li perakende şirketi Tuesday Morning, koronavirüs nedeniyle iflas erteleme başvurusu yaptı Nissan, Barselona'daki fabrikasını kapatıyor TikTok'a yüklenen video sayesinde 2 senedir kayıp olan babasını buldu