Nihat Hatipoğlu'nu şaşırtan soru: Astral seyahat ile Kabe'ye gitsek haccımız kabul olur mu? - Son Dakika

Nihat Hatipoğlu'nu şaşırtan soru: Astral seyahat ile Kabe'ye gitsek haccımız kabul olur mu?

17.04.2021 13:50

Nihat Hatipoğlu'nun ATV'de sunduğu programda bir genç, pandemi dolayısıyla Kabe'ye astral seyahat ile gitmenin mümkün olup olmadığını sordu. Hatipoğlu, ise "Kabe'ye dua ile gidilir" şeklinde konuştu.

ATV'de yayımlanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile Sahur ve İftar programına, dün akşam Muş Merkez'den bir genç katıldı. Genç, Hatipoğlu'na "Malum pandemi dönemindeyiz. Astral seyahat ile Kabe'ye gitsek haccımız kabul olur mu?" sorusunu yöneltti.

"BU TÜR DENEMELERDEN UZAK DURMAK GEREK"

İzleyicinin sorusu karşısında şaşıran Hatipoğlu ise "Yani dua ile Kabe'ye gidilir. Astral seyahatle Kabe'ye gidemezsiniz. Çünkü astral seyahat denemeleri çok doğru olan denemeler değildir. Bizde onlara gerek yok. Kalbi rabıta; namazı kıldıktan sonra gözünüzü kapatıp Kabe'yi düşünme, Medine'yi düşünme, kendinizi orada hissetmeniz olabilir... Tasavvufta buna rabıta diyorlar. Ama yanlış şeylere değil; Kabe'ye, Medine'ye, Kuran'a rabıta olmalıdır. Kalbi Allah'a bağlamak... Kuran-ı Kerim, buna tefekkür diyor. Tefekkürle Yüce Allah'ın zatını değil, büyüklüğünü düşünmek... Ama ruhla beden birbirinden ayrılacak böyle bir seyahat; bu tür denemelerden uzak durmak gerekir. Astral seyahat ile Kabe'ye de gidilmez, hacı da olunmaz" dedi.

Nihat Hatipoğlu'nu şaşırtan soru: Astral seyahat ile Kabe'ye gitsek haccımız kabul olur mu?

Son Dakika Güncel Nihat Hatipoğlu'nu şaşırtan soru: Astral seyahat ile Kabe'ye gitsek haccımız kabul olur mu? - Son Dakika


YORUMLAR (17)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Fenerbahçe taraftarından yönetime büyük tepki! Ülker Stadyumu'na çıkarma yapıp pankart astılar Fenerbahçe taraftarından yönetime büyük tepki! Ülker Stadyumu'na çıkarma yapıp pankart astılar Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Kaçan şampiyonluğun ardından Arda, TFF'yi hedef aldı: Kimi Fatih Terim düşmanı kimi Galatasaray Kaçan şampiyonluğun ardından Arda, TFF'yi hedef aldı: Kimi Fatih Terim düşmanı kimi Galatasaray Emre Akbaba'ya tepkiler çığ gibi! Şampiyonluk maçındaki performansı gündeme oturdu Emre Akbaba'ya tepkiler çığ gibi! Şampiyonluk maçındaki performansı gündeme oturdu Süper Lig'de tarihi sezonun şampiyonu Beşiktaş Süper Lig'de tarihi sezonun şampiyonu Beşiktaş Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı İsrail'den gelen yolculardan PCR testi istenecek İsrail'den gelen yolculardan PCR testi istenecek
Advertisement