Son Dakika Haberleri: Nkü Yelken Topluluğu Su Sporları Şöleni'ne Katıldı

Nkü Yelken Topluluğu Su Sporları Şöleni'ne Katıldı

6 yıl önce

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Yelken Topluluğu, Şile Belediyesi ve Şile Su Sporları Kulübü ortak çalışması olan Su Sporları Şöleni'ne katıldı.

Nkü Yelken Topluluğu Su Sporları Şöleni'ne Katıldı, System.String[]
Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Yelken Topluluğu, Şile Belediyesi ve Şile Su Sporları Kulübü ortak çalışması olan Su Sporları Şöleni'ne katıldı.

Ayazma Plajı'ndaki şölene surf boat çalışmalarını sürdüren üniversiteler, kulüpler ve surf boat'u dünyaya yayan Avustralyalı sporcular, Üniversitemiz Yelken Topluluğu, Deniz Harp Okulu Öğrencileri, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Şile Su Sporları kulubü öğrencileri katıldı.

Şile Su Sporları Kulübü Başkanı Bahaeddin Reşit, surf boat sporunun okyanusta can kurtarma ihtiyacı ile birlikte ortaya çıktığını, Avustralya, Yeni Zelanda gibi ülkelerde büyük ilgi gördüğünü belirterek: "Yeterli, dalganın spor için elverişli olduğu için Şilede böyle bir girişime kalkıştık. Hem sportif faaliyet hem de denizde yapılan bu çalışmanın ilçe turizmi için önem taşıyor" dedi. Avusturalya Su sporları Başkanı eğitimci Alan Gibbons da "Şile'de uzun zamandır gençlerle çalıştık ve bugün ise çalışmanın adeta meyvesini yiyoruz. Bu, takım halinde hareket edilmesini gerektiren bir spor, güç ve dayanıklılığa dayanıyor" dedi.

Avustralyalı antrenörler eşliğinde NKÜ Yelken Topluluğu üyeleri de yarışma sonrası çalışma yapma şansı buldu.

Mayıs ayı itibariyle Avusturalya Su Sporları Başkanı Alan Gibbons, NKÜ'ye gelerek, öğrencilerimize surf, boat rowing eğitimi vereceğini söyledi.

(SŞ -FA)

06.05.2013 18: 30: 14

TSI

NNNN - TEKİRDAĞ6 Büyükşehirde Yapılan Ankette Dikkat Çeken Sonuçlar Yeni Zelanda'da Mezarlıkta Görev Yapan Kadın Polisten Anlamlı Hareket İmamoğlu, Binali Yıldırım'ı Bekledi, Gelmeyince Ayrıldı