Ödemiş'te örtü altı sera desteğiyle iyi tarım uygulamasında ilk hasat - Son Dakika

Ödemiş'te örtü altı sera desteğiyle iyi tarım uygulamasında ilk hasat

04.05.2021 15:57
Ödemiş'te örtü altı sera desteğiyle iyi tarım uygulamasında ilk hasat, System.String[]

Ödemiş Belediyesi, örtü altı tarım destekleriyle kurulan serada ilk hasadını gerçekleştirdi.

Ödemiş Belediyesi, örtü altı tarım destekleriyle kurulan serada ilk hasadını gerçekleştirdi.

Konaklı Mahallesinde bulunan 1500 metrekare atıl alanda iyi tarım uygulamaları kapsamında kurulan serada ilk hasat çalışması yapıldı.

Gazetecilere uygulamanın gerçekleştiği serada açıklama yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, belediyenin Tarımsal Hizmetler birimindeki teknik çalışanlar ve belediye personelinin gayretleriyle bu projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Başkan Eriş iyi tarımı Ödemiş'te hayata geçirdikleri için çok mutlu olduklarını belirterek, "İyi Tarım Uygulamasının hasat günündeyiz, erken olgunlaştıkları için salatalık, biber ile hasada başladık. Arkadaşlarımı kutluyorum iyi bir örnek oldukları için, bölgemiz insanları da buradan bir gelir elde ediyor." dedi.

Ödemiş halkına tarımdaki destekleri hatırlatan Eriş, "Yetiştiriciler bu işi çok iyi yapabilirler, ekonomik gücü yetiyorsa bunun için destekler var ya da bir kaç kişi bir araya gelip birlikte bu işi yapabilirler." ifadelerini kullandı.

Başkan Eriş, Konaklı mahallesinde, serada çalışarak evine katkı sağlayan kişilere istihdam sağladıkları için mutlu olduklarını belirterek, serada, salatalık, domates, biber ve patlıcan gibi her mutfağa girebilecek ürünleri yetiştirdiklerini aktardı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ödemiş'te örtü altı sera desteğiyle iyi tarım uygulamasında ilk hasat - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Biden'dan Netanyahu'ya ateşkes telefonu Biden'dan Netanyahu'ya ateşkes telefonu Esnafa destek paketinin ayrıntıları netleşti! İşte tek tek hibe alabilecek işletmeler Esnafa destek paketinin ayrıntıları netleşti! İşte tek tek hibe alabilecek işletmeler Terör örgütü YPG/PKK yandaşları Suriye'de ABD ordusu araçlarını taşladı Terör örgütü YPG/PKK yandaşları Suriye'de ABD ordusu araçlarını taşladı Çukur dizisinde 'Şahran'ı kimin canlandıracağı belli oldu Çukur dizisinde 'Şahran'ı kimin canlandıracağı belli oldu Süper Lig'de yayın gelirinden en fazla payı Galatasaray aldı Süper Lig'de yayın gelirinden en fazla payı Galatasaray aldı Kırmızı bültenle aranan terörist 'Sofi Nurettin'in öldürülmesinin detayları ortaya çıktı Kırmızı bültenle aranan terörist 'Sofi Nurettin'in öldürülmesinin detayları ortaya çıktı Arçelik, Amerikalı rakibi Whirlpool'un Türkiye'deki üretim merkezini satın alıyor Arçelik, Amerikalı rakibi Whirlpool'un Türkiye'deki üretim merkezini satın alıyor Defne Samyeli'nin 17 yaşındaki kızı Derin'in fotoğrafları, Instagram'ı salladı Defne Samyeli'nin 17 yaşındaki kızı Derin'in fotoğrafları, Instagram'ı salladı
Advertisement