Odessa'da vurulan Türk gemisi Yalova'ya ulaştı - Son Dakika

Odessa'da vurulan Türk gemisi Yalova'ya ulaştı

25.02.2022 16:46

Odessa'da vurulan Türk gemisi Yalova'ya ulaştı Ukrayna'nın Odessa kenti açıklarında roket isabet eden Türk yük gemisi onarım için Yalova'nın Altınova ilçesinde bulunan tersane bölgesine getirildi.

Odessa'da vurulan Türk gemisi Yalova'ya ulaştı

YALOVA - Ukrayna'nın Odessa kenti açıklarında roket isabet eden Türk yük gemisi onarım için Yalova'nın Altınova ilçesinde bulunan tersane bölgesine getirildi.

Ukrayna'nın Odessa Limanı'ndan Yasa Denizcilik'e ait Marshall Adaları bayraklı "Yasa Jüpiter" gemisine roket isabet etmişti. Ölen ve yaralanın olmadığı gemide maddi hasar oluşmuştu. Odessa Limanı'ndan ayrılan 199 metre uzunluğundaki gemi, onarım için Yalova'nın Altınova ilçesinde bulunan Tersaneler Bölgesi'ne getirildi.

Safine Tersanesi'ne getirilen Yasa Jüpiter'e kılavuz gemiler de eşlik etti. Tersaneye çok sayıda polis ve sağlık ekibi önlem amaçlı sevk edildi.

Tersane limanına çekilen geminin kısa sürede tadilatına başlanması planlanıyor.

YORUMLAR
500
Volkan Gökçek, Macar boksör Gabor Gorbics ile karşılaşacak Volkan Gökçek, Macar boksör Gabor Gorbics ile karşılaşacak İngiltere, Ukrayna'ya daha fazla çoklu fırlatma sistemi ve güdümlü füze verecek İngiltere, Ukrayna'ya daha fazla çoklu fırlatma sistemi ve güdümlü füze verecek
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Odessa'da vurulan Türk gemisi Yalova'ya ulaştı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement