Öğrenciler, Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudu - Son Dakika

Öğrenciler, Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudu

02.04.2011 16:27
Öğrenciler, Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudu, System.String[]

Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Bağcılar'da bilgi evi öğrencileri ile izci öğrencileri, toplu taşıma araçlarında kitap okuyarak vatandaşlara kitap dağıttı.

Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Bağcılar'da bilgi evi öğrencileri ile izci öğrencileri, toplu taşıma araçlarında kitap okuyarak vatandaşlara kitap dağıttı.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, 47'inci Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte bilgi evi öğrencileri ile izci öğrencilerinin, Bağcılar-Beyazıt arasında tramvayda kitap okuyarak, vatandaşlara kitap dağıttıkları belirtildi.

Daha sonra Sahaflar Çarşısı'nı gezen öğrencilerin, İETT otobüslerinde de kitap okuyarak Bağcılar'a geri döndüğü ifade edilen açıklamada, toplu taşıma araçlarındaki 'Kitap Okuma Etkinliği'ne Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve bazı belediye meclis üyelerinin de katıldığı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Başkan Çağırıcı, 'Kitap Okuma Haftası' dolayısıyla geniş kapsamlı etkinlikler gerçekleştirdiklerini, toplu taşıma araçlarında kitap okumanın da bunlardan biri olduğunu belirterek, "Toplumda kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Batı ülkelerine gittiğimizde insanların toplu taşıma araçlarında da yaygın olarak kitap okuduklarını görüyoruz. Bu bizim ülkemizde neden olmasın. Yaptığımız etkinlikle bunu göstermek istedik" ifadelerini kullandı.

- İSTANBUL

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Öğrenciler, Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Kısıtlamalar ne zaman kalkar?" sorusuna yanıt: Son durumu Kabine toplantısı sonrasında açıklarız Donald Trump'ı ayağa kaldıran "REGEN-COV" isimli korona ilacı, vakaları önlemede yüzde 100 başarı sağladı Kısıtlamada kapalı olması gereken restoranda arkadaşlarıyla kaz yiyen Tanju Çolak'ın paylaşımı tepki çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kafe ve restoranlar için destek müjdesi: 40 bin liraya kadar ödeme yapacağız Cinsel organının göründüğü video Nusret Gökçe'nin başına iş açtı Uyuşturucu bağımlısı komşusunun arkadaşını oturduğu siteye almak istemeyince 5 yerinden bıçaklandı Adaylığını açıklamak için düzenlediği iki toplantıyı da polis bastı yine de pes etmedi: Erdoğan'ın hamalı olacağım Can Yaman ve Diletta Leotta aşk sarhoşu! Yeni görüntüleri ortaya çıktı