Son Dakika Haberleri: "Onlar da Bizim Sahamızda Sevindiler"

"Onlar da Bizim Sahamızda Sevindiler"

7 yıl önce

Ünal Aysal, G.Saraylı futbolcuların Saracoğlu'nda sevinmeleri hakkında sorulan sorulara fena patladı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, sporda son dönemde yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili ortak hareket etmek gerektiğine dikkati çekti.


Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları tarafından, okulun Ayazağa yerleşkesinde düzenlenen "100 Yıllık Okullar Şöleni"ne katılan ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayan sarı-kırmızılı kulübün başkanı Aysal, Türk futbolunun her zaman daha iyiye gittiğini savundu. Aysal, "Daha da iyiye gidecek. Ara sıra kazalar oluyor, yanlış tutumlar olabiliyor. Gençlerin bazen enerji taşmalarından dolayı olaylar yaşanıyor. Ama bunları kesinlikle camialara bulaştırmamak lazım" diye konuştu.


Yaşanan olayların bireysel olduğunu vurgulayan Aysal, "Bunlar bireysel, tamamen izole olaylardır. Bütün spor camiasına bunları mal etmemek gerekiyor. Esas hedefimiz bunları izole etmek. Bunları camia içine sokmamak, dışarda tutmak. Zaten biz bu insanları ve yapılaşmayı reddediyoruz" şeklinde konuştu.


"SAHA İÇİNDE SEVİNDİLER, ZIPLADILAR"


Galatasaray'ın Spor , Son Dakika Spor Haberleri, Spor Son Dakika'>Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile yaptığı derbi maçın ardından futbolcuların saha içinde sevinmeleriyle ilgili soruyu da yanıtlayan Aysal, şunları söyledi:


"Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe bizi 2-1 yendi. Saha içinde sevindiler, zıpladılar. Galatasaray taraftarı alkışladı. Bunların resimlerini gösterebilirim. Bu bir aldatmaca mıydı? Eşyanın tabiatında bu var. Gençler heyecanlarını da sevinçlerini de bu şekilde ortaya koyuyorlar. Bu doğal bir şeydir. Sevinirsin, üzülürsün... Zaten bunlar olmazsa spor yok. Meselemiz, sahalarımızda bu eğlencelere ve üzüntülere değil, centilmenlik dışı olaylara mani olmak. Biz de buna çalışıyoruz. Yüzde 100 eminim ki Fenerbahçe yönetimi ve diğer kulüp yönetimleri de buna çalışıyor. Elimizden geleni yapacağız. Zamanla başarılı olacağımıza inanıyorum."

Haber Yayın Tarihi: 15.05.2013 02:46 

YORUMLAR


Sınırlarımızı koruyacak Kangallar, teröristlere geçit vermeyecek
Cem Yılmaz'ın paylaşımında çıplak manken detayı dikkat çekti Falezlerdeki kadın polislere zor anlar yaşattı: Ne kadar karizmatikler