Vatandaşlar, 4 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi soluğu pazarlarda aldı - Son Dakika

Vatandaşlar, 4 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi soluğu pazarlarda aldı

Vatandaşlar, Ramazan Bayramı'nda uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesi pazarlara akın etti.

Ordu'nun Altınordu ilçesine bağlı Akyazı Mahallesi'nde, her hafta cuma günü kurulan semt pazarında Ramazan Bayramı'nda uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde yoğunluk yaşandı. Çevresi yoğunluk nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından bariyerlerle çevrilen pazara maskesiz vatandaşların girmesine izin verilmedi. Bazı vatandaşların sosyal mesafe kuralını ihlal ettiği görüldü. Pazar içerisinde yaya olarak gezen zabıta ekipleri ise vatandaşları sık sık maske takması ve sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyardı.

Vatandaşlar, 4 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi soluğu pazarlarda aldı

"BİR AN ÖNCE EVE GİTMEK İÇİN FİYATA BİLE BAKMIYORUZ"

Pazara alışverişe gelen Hatice Taşpınar, "Alışveriş için pazara geldik. 4 günlük sokağa çıkma yasağı olduğu için eksikliklerimizi gideriyoruz. Pazarda yoğunluk olmayacağını düşündüğümüz için erkenden geldik ama kalabalık. Biz bir an önce eksiğimizi alalım, hastalığa yakalanmayalım diye fiyata çok dikkat etmiyoruz. Bir an önce evimize gitmek istiyoruz" dedi.

Vatandaşlar, 4 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi soluğu pazarlarda aldı

"YASAK ÖNCESİ EKSİKLİKLERİMİ GİDERİYORUM"

Servet Müderrisoğlu da, "Bayramda 4 günlük yasak olduğu için 4 gün boyunca evde kalacağız. Ben de yasak öncesi eksikliklerimi gideriyorum. Yasaklar yerinde ve sağlımız için bu yasakların olması gerekir. İnşallah bu belayı hep birlikte el ele vererek atlatacağız. Fakat bazı insanların kurallara uymadığını görüyorum. Bu çok riskli. Herkes dikkatli olmalı" diye konuştu.

Vatandaşlar, 4 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi soluğu pazarlarda aldı

"4 GÜN EVDE KALMANIN VERDİĞİ HİSLE ALIŞVERİŞ YAPIYORUM"

Sabahnur Erkenci ise, "Bayram öncesi pazara geldim. Aslında sadece bezelye almak için gelmiştim ama ne gördüysem alıyorum. Kendimi tutamadım. Bir de 4 gün evde kalmanın vermiş olduğu hisle alışveriş yapıyorum. Pazarda yoğunluk olmayacağını düşünüyordum ancak, bir yoğunluk var. Herkesin kurallara uyarak alışverişini yapmasını istiyorum" ifadelerinde bulundu.

Vatandaşlar, 4 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi soluğu pazarlarda aldı

Son Dakika

Dünyanın en lezzetli peynirlerinden olan Karaman'ın Divle obruk peyniri Fransızların tahtını elinden aldı Yargıtay, ücreti ödenmeyen işçinin istifa etmesi halinde tazminat alabileceğine hükmetti Son dakika: THY ve Pegasus 1 Haziran'da uçuşlara yeniden başlıyor İlk olarak 56 yıl önce üretilen prenses tatlısı Sinop'un simgesi oldu BDDK'dan bankalara kredi kolaylığı! KOBİ'ler, ihracatçılar ve yatırım projeleri desteklenecek Türkiye'de tiryakiler 2019 yılında sigaraya 78 milyar lira ödedi 1 Haziran'da açılacak olan tarihi Kapalıçarşı dezenfekte edildi Adalar'a giriş çıkış yasağı 1 Haziran'da sona eriyor Özel okul öncesi eğitim kurumları ve kurslar 1 Haziran'dan itibaren açılacak Kamu çalışanlarıyla ilgili idari izinleri yeniden düzenleyen genelge yayınlandı Son Dakika: BDDK, müşteri şikayetleri üzerine 18 bankaya toplam 102,1 milyon TL idari para cezası kesti Turizmcilere müjde! Rus turistler Türkiye'de tatil planlıyor Yunanistan turist kabul edeceği ülkelerin listesini açıkladı, komşulardan sadece Türkiye yok Ekonomistler Mayıs ayında enflasyonun yüzde 0,92 artmasını bekliyor Birleşik Metal İş Sendikası'nın yaptığı araştırmaya göre, her 3 işçiden 2'sinin kredi borcu var