Son Dakika Haberleri: Organik Ürünleri Satarak Geçimini Sağlıyor

Organik Ürünleri Satarak Geçimini Sağlıyor

2 yıl önce

Kütahya’nın Şaphane ilçesinde 50 yaşındaki Selime Ünal, kendi ürettiği ve yaptığı organik ürünleri satarak 25 yıldır geçimini sağlıyor.

Organik Ürünleri Satarak Geçimini Sağlıyor, System.String[]

Kütahya'nın Şaphane ilçesinde 50 yaşındaki Selime Ünal, kendi ürettiği ve yaptığı organik ürünleri satarak 25 yıldır geçimini sağlıyor.


Tamamen kendi yetiştirdiği ve hazırladığı ürünleri sattığını belirten Ünal, "25 yıldır pazarcılık yapıyorum. İlk başladığım dönemde zorlandım. Ancak Şaphane pazarında kadın pazarcı esnafı çok. Birbirimizle dayanışma içerisindeyiz. Yöresel lezzetleri Şaphane pazarına getirip bölge halkının hizmetine sunuyoruz. Pazarlar ilçesi ve Simav pazarlarına da gidip satış yapıyorum" dedi.


Ünal, "Ev yapımı salça, tamamen kendi üretimim olan peynir, doğallığı bozulmasın diye saman içerisinde sakladığım elmalar, kendi beslediğim tavuklardan elde ettiğim yumurtalar, yine kendi yaptığım ev tarhanası, fasulye, nohut ve ve kendi yaptığım bulguru satıp ekmek parası kazanıyorum. Ayrıca naylonla kendi yaptığım küçük seramda yetiştirdiğim biberleri de pazarlarda satıyorum. Rabbim bereketini veriyor. 3 çocuğum var ve onlar için mücadele ediyorum. Çok şükür sattığım ürünlerin parası bana ve çocuklarıma yetiyor" ifadelerini kullandı.(YD-EFE) - KÜTAHYA

Haber Yayın Tarihi: 29.09.2018 10:55 Kaynak: İHACezaevi çıkışında gelinlikle karşıladığı eşi elinde sigara söndürdü
"Umarım caps'im yapılmaz" dedi, verdiği cevapla sosyal medyada gündem oldu Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman'ın yapımcısından yeni proje: Celâleddin Harezmşah