Ormanda Kaybolan İki Kişiyi Akut Buldu - Son Dakika

Ormanda Kaybolan İki Kişiyi Akut Buldu

02.01.2012 12:15
Ormanda Kaybolan İki Kişiyi Akut Buldu

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde yeni yılın ilk günü yürüyüşe çıkan 60 yaşındaki Necdet Ata Soycan ile 38 yaşındaki Songül Yılmaz, ormanlık alanda havanın kararmasıyla kayboldu.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde yeni yılın ilk günü yürüyüşe çıkan 60 yaşındaki Necdet Ata Soycan ile 38 yaşındaki Songül Yılmaz, ormanlık alanda havanın kararmasıyla kayboldu. Polis, kendilerini arayıp yardım isteyen 2 kişinin GSM şirketinden bulundukları mevkiyi belirleyip AKUT ekibiyle bölgede arama yaptı. Yaklaşık 2 saatlik aramanın ardından ulaşılan Soycan ile Yılmaz, sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü.

Bodrum'un Yalıkavak Beldesi'nde oturan emekli kadastro mühendisi Necdet Ata Soycan ile Bitez Beldesi'nde oturan Songül Yılmaz, dün sabah saatlerinde Bitez'den Adaboğazı Mevkii'ne doğru yürüyüşe çıktı. Adaboğazı Mevkii'ndeki ormanlık ve sarp kayalık alanda havanın kararmasıyla yollarını kaybederek bölgede mahsur kalan Yılmaz ile Soycan, polisi arayıp yardım istedi. Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, GSM şirketinin yetkilileriyle irtibat kurup, iki kişinin yerini tespit etti ve Bodrum AKUT ekibinden yardım istedi.

14 polis, bir sağlık ekibi ve 16 kişilik AKUT ekibi Yılmaz ile Soycan'ı bulmak için seferber oldu. AKUT lideri Sadettin Uslu öncülüğündeki ekip 5 kilometre yürüyerek yaklaşık iki saat sonra Yılmaz ve Soycan'a ulaşmayı başardı.

"YENİ YIL YÜRÜYÜŞÜ YAPMAK İSTEDİK"

Yürüyüş sırasında düşüp sol ayağından yaralanan Songül Yılmaz, "Arkadaşımla yeni yılın ilk günü yürümek istedik, Bitez ve Adaboğazı Mevkii'nden Bodrum'a ulaşmayı düşündük. Oldukça uzun bir yoldu, ancak bir süre sonra ormanlık alanda yönümüzü kaybettik, hava kararınca ve yolumuzu bulamayınca polisten yardım istedik. Mahsur kaldığımız bölgeye deniz yakın ama yerleşim yerleri uzaktı. Bir noktada kalıp ekiplerin gelmesini bekledik" dedi.

AKUT ekibiyle Bitez Beldesi'ne ulaşan, sağ ayağından yaralı Songül Yılmaz ile soğuk nedeniyle ısı kaybına uğrayan Necdet Ata Soycan, ambulansa bindirilip Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ve tedaviye alındı. İki kişi tedavilerinin ardından taburcu edildi.

AKUT Bodrum lideri Sadettin Uslu "Polisten ormanlık alanda kaybolan iki kişinin ihbarı gelince hemen harekete geçip kayıp kişilere telefonla ulaştık. Koordinatları aldığımızda yerlerinden ayrılmamalarını istedik, arazi şartlarının çok zor olması nedeniyle bu güzergahta kaybolmalar çok sık oluyor. Yardım olmadan gece bu bölgeden çıkmaları mümkün değildi, iki kişiye kısa zamanda ulaşıp en yakın yoldan kente dönmelerini sağladık. Her ikisinin de sağlık durumları iyi, önlem amaçlı müşahade altına alındılar" diye konuştu. - Muğla/ Bodrum

Ormanda Kaybolan İki Kişiyi Akut Buldu
Ormanda Kaybolan İki Kişiyi Akut Buldu
Ormanda Kaybolan İki Kişiyi Akut Buldu
Ormanda Kaybolan İki Kişiyi Akut Buldu
Ormanda Kaybolan İki Kişiyi Akut Buldu

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ormanda Kaybolan İki Kişiyi Akut Buldu - Son Dakika


Son Dakika

Üniversite öğrencisini satırla öldüren aşçı tutuklandı 18:07 Üniversite öğrencisini satırla öldüren aşçı tutuklandı
18 yaşındaki genç, eğitim gördüğü Üniversitede intihar etti 17:15 18 yaşındaki genç, eğitim gördüğü Üniversitede intihar etti Birlikte yaşadığı hamile sevgilisini öldürmüştü! Kendisini 15:46 Birlikte yaşadığı hamile sevgilisini öldürmüştü! Kendisini "Bebek senden değil" dedi, diye savundu! Meclis'teki kavga, Soylu'nun Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağına bindiği karenin gösterilmesiyle başladı 15:40 Meclis'teki kavga, Soylu'nun Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağına bindiği karenin gösterilmesiyle başladı Pakistan'da tepki çeken ceza: Hırsızlık yaptıkları düşünüldü, 4 kadın sokak ortasında çırılçıplak dövüldü 15:19 Pakistan'da tepki çeken ceza: Hırsızlık yaptıkları düşünüldü, 4 kadın sokak ortasında çırılçıplak dövüldü TBMM'de yumruklu kavga! Milletvekilleri birbirine girdi! Oturuma ara verildi 13:07 TBMM'de yumruklu kavga! Milletvekilleri birbirine girdi! Oturuma ara verildi Olaf Scholz, ilk turda başbakan seçildi 12:35 Olaf Scholz, ilk turda başbakan seçildi Şanlıurfa'da, jandarmadan kaçan araçta başından vurulmuş annenin cansız bedeni bulundu! 12:00 Şanlıurfa'da, jandarmadan kaçan araçta başından vurulmuş annenin cansız bedeni bulundu!
Advertisement