Otomobile Serenat - Çanakkale - Son Dakika
Güncel

Otomobile Serenat - Çanakkale

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde yaşayan Roman müzisyen, hayalini kurduğu ve uzun yıllardır parasını biriktirdiği otomobili, plazadaki bayisinden teslim almaya klarnet çalarak gitti.

27.07.2016 11:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde yaşayan Roman müzisyen, hayalini kurduğu ve uzun yıllardır parasını biriktirdiği otomobili, plazadaki bayisinden teslim almaya klarnet çalarak gitti.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, düğün ve özel organizasyonlarda müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan Ahmet Uygun, hayalini kurduğu otomobili satın almak için uzun süre para biriktirdi.

Çanakkale'deki otomobil bayilerini gezen Uygun, bütçesine uygun aracı bir plazadaki bayide buldu. Uygun'a, buradan satın aldığı otomobilin teslimi için gün verildi.

Bayideki otomobilini teslim almaya giden Uygun, içeriye girdiği sırada "ekmek teknem" dediği klarnetini çalmaya başladı. Önce şaşkınlık yaşayan plaza çalışanları, daha sonra bu anı cep telefonlarıyla görüntüledi.

"Hep bir otomobilim olsun isterdim"

Uygun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuk yaşlarda başladığı müzisyenlikle ailesinin geçimini sağladığını söyledi.

Düğün ve özel organizasyonlarda klarnet çaldığını, ekmeğini kazanırken otomobil satın almak için de para biriktirdiğini dile getiren Uygun, "Hep bir otomobilim olsun isterdim. Sonunda hayalim gerçek oldu." dedi.

Nefesiyle para kazandığına işaret eden Uygun, "Klarnet çalmak baba mesleğim. Yeri geldi ücretsiz çaldım, yeri geldi ücret aldım. Yıllardır çalışıyorum. Ailemin geçiminden arta kalan bir miktar birikimimle otomobil almaya karar verdik. Yakından tanıdığım firma sahibinin iş yerine giderek otomobil almak istediğimi söyledim. Onlar da sağ olsunlar, bana çok yardımcı oldu." diye konuştu.

Otomobiline kavuşmaktan mutluluk ve heyecan duyduğunu anlatan Uygun, "Otomobilimi teslim almaya gittiğimde değişik duygular içindeydim. Çocuksu bir heyecanla, aniden yanımdan hiç ayırmadığım klarnetime sarıldım ve çalmaya başladım. Plaza çalışanları da mutluluğuma ortak oldu." ifadelerini kullandı.

Otomobile Serenat - Çanakkale
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Otomobile Serenat - Çanakkale - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Hemşerilerinden Destek Gördüğünü Söyledi
  13:46 Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Hemşerilerinden Destek Gördüğünü Söyledi

  Kavak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı İbrahim Sarıcaoğlu, ziyaret ettiği mahallelerde hemşerilerinden gördüğü desteklerin geçmiş 10 yılda yapılan başarılı çalışmaların bir göstergesi olduğunu belirtti.

 • Talas Belediyesi ve Hayırsever Ahmet Gönen işbirliği ile 'Ahmet Gönen Lisesi' temeli atıldı
  13:45 Talas Belediyesi ve Hayırsever Ahmet Gönen işbirliği ile 'Ahmet Gönen Lisesi' temeli atıldı

  Talas Belediyesi, Kayseri'nin en büyük 1'inci, Türkiye'nin ise 6. en kalabalık ilçesi olan Mevlana Mahallesi'nin okul ihtiyacını gidermek için Hayırsever Ahmet Gönen işbirliği ile yaptırılacak olan Ahmet Gönen Lisesi'nin temelini attı.

 • ÇAKÜ, eğitimde 3+1 ve 7+1 iş yeri uygulaması eğitim modeline geçiş kararı aldı
  13:45 ÇAKÜ, eğitimde 3+1 ve 7+1 iş yeri uygulaması eğitim modeline geçiş kararı aldı

  Çankırı Karatekin Üniversitesi, eğitimde 3+1 ve 7+1 iş yeri uygulaması eğitim modeline geçiş kararı aldığını duyurdu. Bu model ile öğrencilerin iş hayatına hazır bireyler olarak yetiştirilmesi ve iş dünyasının ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor.

 • Bingöl'ün Genç ilçesinde 57 kilo 500 gram esrar ele geçirildi
  13:45 Bingöl'ün Genç ilçesinde 57 kilo 500 gram esrar ele geçirildi

  Bingöl'ün Genç ilçesinde yapılan operasyonda 55 kilogram toz ve 2 kilo 500 gram kubar esrar ele geçirildi.

 • Aydın'ın Çine ilçesinde kavga: 1 kişi hayatını kaybetti
  13:45 Aydın'ın Çine ilçesinde kavga: 1 kişi hayatını kaybetti

  Aydın'ın Çine ilçesinde iki kuzen arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada M.A. adlı kuzen, tüfekle ateş açarak Ali Arı'yı öldürdü. Olayın ardından M.A. gözaltına alındı. Soruşturma devam ediyor.

 • İşitme kaybının erken tanısı ve tedavisi önemlidir
  13:43 İşitme kaybının erken tanısı ve tedavisi önemlidir

  İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Point Hastanesi Odyoloji Uzmanı Merve Topaloğlu, işitme kaybının erken tanısının ve tedavisinin sağlıklı gelişim için önemli olduğunu belirtti. Dünya Sağlık Örgütü raporuna göre dünya genelinde işitme kaybı yaşayan kişi sayısının artacağına dikkat çekildi. Hastane, Ulusal İşitme Tarama Programı kapsamında referans merkezi olarak hizmet veriyor ve doğru tanı ve müdahale için çalışmalar yürütüyor.

 • Adana'da eğitimlerini tamamlayan acemi erler törenle yemin etti
  13:43 Adana'da eğitimlerini tamamlayan acemi erler törenle yemin etti

  Adana'da İl Jandarma Komutanlığı'nda temel askerlik eğitimini tamamlayan acemi erler için düzenlenen törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından erler yemin etti. Törenin sonunda erler, aileleriyle mutluluklarını paylaştı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum'a Tepki Gösterdi
  13:42 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum'a Tepki Gösterdi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa Osmangazi'de AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum'un açıklamalarına tepki gösterdi. Özel, Kurum'u eleştirerek daha inandırıcı, dürüst ve samimi bir adayın olması gerektiğini söyledi. Ayrıca, Erdoğan'ın emeklilere yeterli desteği sağlamadığını ve bu konuda hesap sormak için 31 Mart'ta oy kullanmaya davet etti.

 • Vicdansızlığın bu kadarı: Pendik'te yeni doğmuş bir bebek evin bahçesinde terkedilmiş halde bulundu
  13:41 Vicdansızlığın bu kadarı: Pendik'te yeni doğmuş bir bebek evin bahçesinde terkedilmiş halde bulundu

  Pendik'te bir evin bahçesinde yeni doğmuş bir bebek bulundu. Ağlama sesiyle fark edilen bebek sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürülen bebek yoğun bakıma alındı. Olay, 1 Mart tarihinde İstanbul Pendik İlçesi'nde saat 04.30 sıralarında yaşandı. İddiaya göre, sabah saatlerinde Bayram Çakır isimli vatandaş, evinin bahçesinde ağlama sesi duydu. Sesin nereden geldiğini kontrol etmek için dışarıya çıkan Bayram Çakır, evin bahçesinde yeni doğmuş bir bebeğin olduğunu farketti. Bebeğin etrafında herhangi bir kişinin bulunmaması üzerine polis ekiplerine haber verildi. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri evin bahçesine bırakılan bebeği sağlık ekiplerine teslim etti. Sağlık ekipleri bebeği hastaneye götürerek, yoğun bakıma aldı. Polis ekipleri bebeği bulan şahsın ifadesini alarak, olayla ilgili inceleme başlattı. Olayın yaşandığı apartmanda oturan Nermin Çakır, 'Üst komşu seslendi aşağı indim. Çocuğu aldım sardım eşimle beraber, sonra üst komşu da geldi polisi çağırdık. Onlar geldi çocuk çıplak daha yeni doğmuş ve sağ, eşimle beraber polisi aradık. Sabahtan beri de karakolda önce polis geldi sonra ambulans geldi hastaneye götürdüler' dedi. Olayla ilgili konuşan Refika Bolat, 'Buraya toprağın üstüne bebek bırakmışlar ama yüzükoyun bırakmışlar bilmiyoruz ambulans götürmüş bebeği. kimin bıraktığını bilmiyoruz. Şu an polisler inceleme yapıyorlar Topraklı bölgeye bırakmışlar' dedi.

 • FIFA Başkanı Infantino, futbolda mavi kart uygulamasına karşı
  13:38 FIFA Başkanı Infantino, futbolda mavi kart uygulamasına karşı

  FIFA Başkanı Gianni Infantino, Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'nun (IFAB) gündeme getirdiği futbolda mavi kart uygulamasına karşı olduğunu ve böyle bir şeyin gündemlerinde olmadığını belirtti. Infantino, mavi kartın asla olmayacağını söyledi ve FIFA'nın IFAB'da söz sahibi olduğunu vurguladı. Mavi kart uygulaması önerisi IFAB tarafından ortaya atılmıştı ancak Infantino'nun açıklaması sonrasında bu öneriden vazgeçilmesi muhtemel. Ayrıca toplantıda video yardımcı hakem (VAR) konusu da ele alınacak ve VAR uygulamasının futbol için vazgeçilmez olduğunu belirten Infantino, VAR'ın ilerlemeye devam edeceğini söyledi.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, MHP yöneticileriyle aday tanıtım toplantısına katıldı
  13:37 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, MHP yöneticileriyle aday tanıtım toplantısına katıldı

  Kayseri'de Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cumhur İttifakı ortağı MHP yöneticileriyle Özvatan'da düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı. Programda konuşan MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Ankara'ya güçlü mesaj vereceklerini belirtti. Büyükkılıç ise hizmet belediyeciliği ürettiklerini ve Kayseri'nin cumhurun kalesi olduğunu anlattı.

 • Çorum'un Oğuzlar ilçesinde erik ve badem ağaçları erken çiçek açtı, ceviz ağaçları tomurcuklandı
  13:37 Çorum'un Oğuzlar ilçesinde erik ve badem ağaçları erken çiçek açtı, ceviz ağaçları tomurcuklandı

  Çorum'un Oğuzlar ilçesinde erik ve badem ağaçlarının erken çiçek açması, ceviz ağaçlarının tomurcuklarının erken ortaya çıkması üreticileri zirai don nedeniyle endişelendiriyor. Oğuzlar'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle erik ve badem ağaçları yaklaşık 3 hafta erken çiçek açarken, on binlerce ceviz ağacı da normalden yaklaşık 1 ay önce tomurcuklandı. Ceviz üreticileri, geçen yıl yaşanan verim kaybının ardından bu yıl da benzer sorunu yaşamaktan endişe ediyor.


Advertisement