Son Dakika Haberleri: Dev Yılana Nefes Kesen Uçuk Operasyonu! 4 Kişi Güçlükle Zapt Etti

Dev Yılana Nefes Kesen Uçuk Operasyonu! 4 Kişi Güçlükle Zapt Etti

10 ay önce

Bursa Hayvanat Bahçesi'nde dev boa yılanının ağzında çıkan yaraya müdahale edilmesi nefes kesti.

 Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde 3 yıldır yaşayan boa yılanı hastalandı. 3 metre boyunda ve 25 kilo ağırlığındaki boa yılanının ağzında yara çıkı.

4 KİŞİ GÜÇLÜKLE ZAPT ETTİ

9 yaşındaki boa yılanının kışın kaptığı enfeksiyon sonucu ağzında yara oluştu. 4 kişi tarafından güçlükle zapt edilen yılanın ağzına önce tahta sıkıştırıldı. Bu esnada veteriner yaraya müdahale etti. 10 gün boyunca düzenli bir şekilde tedavi edilen boa yılanı hızla sağlığına kavuşuyor.

ŞİMDİ GAYET SAĞLIKLI

Yetkililer, "Yılanlarda kıştan çıktıklarında tıpkı insanlardaki gibi viral enfeksiyonlar olabiliyor. Aynı grip olan insanların ağızlarında uçuklar çıkması gibi bütün sürüngen hayvanların ağızları çok hassastır. Yılanlar en hassas olanlarının başında geliyor. Bu yılanın beslenme dönemlerinde halsiz olduğunu görünce teşhis koyduk ve tedavisine başladık. Şu an gayet güçlendi ve sağlık bir hale geldi." ifadelerini kullandı.

Barınakta yılanların güneş ve ısı ihtiyaçlarını karşılayan özel lambaların yanı sıra özel taşlar ve su birikintileri bulunuyor. Yılanlar terleyemediği için her gün üzerlerine su püskürtülüyor.İstanbul'da Lodos Kabusu! Su Seviyesi 4 Metreye Yükseldi, Deniz Ulaşımında Peş Peşe İptaller Geldi Tayfun Erdoğan'dan Babası Emrah'a Duygusal Mesaj: Seni Seviyorum Babam
ABD'den Küstah Afrin Çağrısı: Türkiye'yi Böyle Bir Adım Atmamaya Çağırıyoruz