Son Dakika Haberleri: Pakistan'da Saldırganlar, Yolcuları Otobüsten İndirip Kurşuna Dizdi! Çok Sayıda Ölü Var
BBC

Pakistan'da Saldırganlar, Yolcuları Otobüsten İndirip Kurşuna Dizdi! Çok Sayıda Ölü Var

2 ay önce

Pakistan'ın Belucistan eyaletinde, silahlı saldırganlar en az 14 kişiyi otobüsten indirip öldürdü. Saldırının sorumluluğunu henüz hiçbir örgüt üstlenmedi.

Pakistan'ın Belucistan eyaletinde, silahlı kişilerin otobüslerden indirdikleri en az 14 kişiyi öldürdüğü bildirildi. Eyaletin İçişleri Bakanı Haydar Ali, Fransız AFP ajansına sayıları 20'den fazla olduğu belirtilen saldırganların "Cephe Birlikleri" adlı milis grubunun üniformalarını giydiklerini söyledi.

"14 YOLCUYU TARADILAR"

Ali "Makran Otoyolu'nda Karaçi'den Ormara kentine giden dört otobüsü durdurup 14 yolcuyu taradılar" dedi.

Ölenlerin tümünün Pakistanlı olduğu ve aralarında bir donanma subayıyla bir sahil güvelik görevlisinin de olduğu belirtiliyor.

OPERASYON BAŞLATILDI

Bakanlık kaçan saldırganların bulunması için büyük çaplı bir operasyon başlatıldığını açıkladı.

Başbakan İmran Han da saldırıyı kınadı.

Saldırının sorumluluğunu henüz hiçbir örgüt üstlenmedi.

NE OLDU?

Belucistan eyaletinin başkenti Quetta'da yaklaşık bir hafta önce düzenlenen intihar saldırısında 20 kişi hayatını kaybetmişti. Afganistan ve İran'la sınırı olan Belucistan, Pakistan'ın en büyük ve en yoksul eyaleti. Burası, radikal İslamcı, mezhepçi ve ayrılıkçı militanların faal olduğu bir bölge.

Belucistan'da IŞİD'in de aktif olduğu belirtiliyor. Quetta'da Şii Hazaraları hedef alan intihar saldırısını IŞİD üstlenmişti.

Pakistan ordusu, 2004'ten bu yana militanları hedef alan operasyonlar düzenliyor.

Belucistan Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru adlı dev projenin merkezinde yer alıyor. Çin, milyarlarca dolara mal olacak bu altyapı projesiyle batıdaki Şincan eyaletini Arap Denizi'ndeki Gwadar limanına bağlamayı hedefliyor.

Pakistan'da Saldırganlar, Yolcuları Otobüsten İndirip Kurşuna Dizdi! Çok Sayıda Ölü Var
BBC
Haber Yayın Tarihi : 18.04.2019 09:39 

YORUMLAR


Ünlü İsimler, Ahmet Hakan'ın Ekrem İmamoğlu'nun Konuk Olduğu Yayını Erken Bitirdiği İddiasına Tepki Gösterdi İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın "Samanyolu TV'de Çalıştı" İddiasına Yanıt: Konuk Olarak Katıldım, Çalışmadım Meksika'da Vatandaşlar Hırsızlık Yaptığı İddia Edilen Kadınları Döverek Elbiselerini Kesti!