PC'de Snapchat nasıl kullanılır? - Son Dakika

PC'de Snapchat nasıl kullanılır?

24.02.2021 11:23
PC'de Snapchat nasıl kullanılır?

Genelde iOS ve Android'de uygulama olarak indirilse de masaüstü üzerinden de kullanılması mümkün. Aşağıdaki basit adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz.

Snapchat, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Videoları, fotoğrafları, metinleri paylaşmanıza ve hatta arkadaşlarınızı ve ailenizi aramanıza olanak tanır. Genelde iOS ve Android'de uygulama olarak indirilse de masaüstü üzerinden de kullanılması mümkün. Aşağıdaki basit adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz.

PC'ye Snapchat'i indirme

Başlamadan önce, Snapchat uygulamasını App/ Play Store'dan indiremeyeceğinizi bilmeniz önemlidir. Web'den de yükleyemezsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için aslında bir Android emülatörü indirmelisiniz.

Şimdi, "Android emülatörü nedir?" diye sorabilirsin. Bu sadece bir Android cihazı taklit eden bir yazılımdır, böylece oyunların keyfini Google Play Store'dan yüklemek yerine doğrudan masaüstünüzden çıkarabilirsiniz. BlueStacks bu yazılımlardan biridir. Yüzlerce oyunu destekler ve muhtemelen Windows PC oyunlarını oynamak için en yaygın kullanılan yazılımdır. BlueStacks aracılığıyla Snapchat'e nasıl erişeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

BlueStacks ile Snapchat'i İndirme

Bu yöntemin veya burada listelenen yöntemlerden herhangi birinin sizin için işe yarayıp yaramayacağına dair bir sorumluluk almadığımızı belirtelim öncelikle. Geçmişte, kullanıcılar BlueStacks'te tamamen uygulama ile ilgili olan çökmeler ve rahatsızlıklar ile karşılaştı. Snapchat, kullanıcılarının BlueStacks gibi üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla platforma erişmesini engellemek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Hatta bazı durumlarda başarılı oldu. Bu nedenle, bu adımları yine de uygulayabilirsiniz, ancak Snapchat'e eriştiğinizde yine de giriş sorunları veya gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Bunun tamamen normal olduğunu unutmayın.

Bilgisayarınızda, tercih ettiğiniz web tarayıcısından bluestacks.com/download adresine gidin. Ekranınızın sağ üst köşesinde görünen parlak yeşil "BlueStacks'i İndirin" düğmesini tıklayın.

Dosyanız indirildikten sonra üzerine çift tıklayın.

Kurulum isteyen bir pencere açılacaktır. "Şimdi yükle" yi tıklayın ve hiçbir pencereyi kapatmayın. Açmadan önce kurulumun tamamen tamamlanmasını bekleyin.

Tamamlandığında Google Play Store'a gidin. "Giriş Yap" ı tıklayın ve uygun kutulara giriş bilgilerinizi girin.

Bir Android cihazda olduğu kadar benzer bir şekilde görünmesi gereken Google Play Store'a yönlendirilmelisiniz. Üstteki arama alanına "Snapchat" yazın ve klavyenizdeki Enter tuşuna basın.

Uygulamayı gördükten sonra, uygulamanın hemen yanındaki koyu yeşil "Yükle" yi tıklayın. İndirmesini bekleyin, ardından aynı koyu yeşil seçenekle "Aç" ı tıklayın.

Snapchat kendisini BlueStacks'te açacaktır. Yazılım, normal bir Android cihazda olduğu gibi sekmeler halinde biçimlendirilmelidir. Oturum açmak için e-posta adresinizi/ kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. veya oturum açmak için yeni bir hesap oluşturun.

Ve bu kadar! Snapchat hesabınıza yazılım aracılığıyla erişebilmelisiniz. Yazılımı daha fazla araştırırsanız, yüzlerce oyun ve uygulamayla aynı şeyi yapabileceğinizi göreceksiniz. Masaüstünüz nihayetinde Android ekranınız olacak. Bunu, Nox App Player ve Remix OS Player gibi diğer yazılımları kullanarak da yapabilirsiniz, ancak işleminin biraz farklı olabileceğini söyleyelim.

Snapchat'e BlueStacks'tan veya başka bir yerden erişirken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, nedeni muhtemelen yazılım değil Snapchat'in kendisidir. Bu konuda Snapchat Destek ile iletişime geçip üçüncü taraf uygulamalara izin vermelerini istemekten başka yapabileceğiniz pek bir şey yoktur.

YORUMLAR
500
Avatar için yeni oyun geliyor! İşte çıkış tarihi Avatar için yeni oyun geliyor! İşte çıkış tarihi
Kaynak: Tekmoloji

Son Dakika Teknoloji PC'de Snapchat nasıl kullanılır? - Son Dakika

Bu haber Tekmoloji tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Tekmoloji tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Tekmoloji kurumudur.

Advertisement