Pepsi, Vita Coco'yu Satın Almak İstiyor - Son Dakika

Pepsi, Vita Coco'yu Satın Almak İstiyor

28.05.2017 10:01

PepsiCo, "yıldızların içeceği" olarak tanınan Hindistan cevizi suyu markası Vita Coco'yu satın almak istiyor.

Pepsi yüzde yüz Hindistan cevizinden üretilen meyve suyu markası Vita Coco'nun sahibi olan All Market şirketini satın almak üzere görüşmelere başladı.

ŞİRKET 1 MİLYAR DOLAR İSTİYOR

Satışlardaki durgunluğu aşmak amacıyla ürün çeşitliliğini arttırmak isteyen Pepsi'nin daha sağlıklı içeceklere yöneldiği ve Vita Coco'yu da bu yüzden seçtiği belirtiliyor.

All Market'ın şirketi 1 milyar dolara satmak istediği ancak Pepsi'nin bunu altında bir fiyat teklif ettiği de gelen haberler arasında.

'YILDIZLARIN İÇECEĞİ' OLARAK BİLİNİYOR

New York'ta 2004'te kurulan Vita Coco, 30 ülkede yaptığı satışla dünyanın en büyük Hindistan cevizi suyu üreticisi. All Market 2014'te şirket hisselerinin yüzde 25'ini 665 milyon dolara Red Bull China'nın sahibi olan T.C. Pharma'ya satmıştı.

Hollywood'da çok popüler olan ve 'yıldızların içeceği' olarak tanınan markaya yatırım yapan ünlü isimler arasında Madonna, Matthew McConaughey ve Demi Moore da var.

Pepsi, Vita Coco'yu Satın Almak İstiyor

Son Dakika Ekonomi Pepsi, Vita Coco'yu Satın Almak İstiyor - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye, deplasmanda Macaristan'a 2-0 yenilerek bir alt lige düştü Bill Gates'ten dikkat çeken koronavirüs kehaneti: İş seyahatlerini, eski ofis yaşamınızı unutun Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, dünyanın heyecanla beklediği koronavirüs aşısıyla ilgili hem tarih hem de adet verdi Son Dakika! Kemal Kılıçdaroğlu-Alaattin Çakıcı gerginliğine Bahçeli de dahil oldu: Mafya demek rezilliktir Meteoroloji uyardı! Bazı illerde sağanak ve kar yağışı bekleniyor 14 yaşındaki çocuk koronavirüse yenik düştü Yangında kül olan Vaniköy Camii imamının altınları evinde bulundu Alaattin Çakıcı, Kılıçdaroğlu'na tehditlerini sürdürüyor: Sende yürek varsa beni öldürtsene