Son Dakika Haberleri: PKK'nın Saldırdığı Şantiyedeki Hasar Gündüz Ortaya Çıktı

PKK'nın Saldırdığı Şantiyedeki Hasar Gündüz Ortaya Çıktı

6 ay önce

Adıyaman'da bir grup PKK'lı terörist, mermer ocağı şantiyesini ateşe verdi. Şantiyede birçok iş makinesini ateşe veren teröristlerin yakalanması için operasyon sürdürülüyor.

Adıyaman kırsalında bir grup PKK'lı teröristin dün gece ateşe verdiği mermer ocağı şantiyesindeki hasar gündüz ortaya çıktı. PKK'lı teröristlerin yakalanması için operasyonun sürdüğü belirtildi.

İŞ MAKİNELERİNİ ATEŞE VERDİLER

Merkeze bağlı Kömür Beldesi'nde kırsalında dün gece bir grup PKK'lı terörist, mermer ocağı şantiyesini bastı. İşçileri bir araya toplayıp, örgüt propagandası yapan teröristler, şantiyedeki iş makineleri, araçları ve çadırları ateşe vererek kaçtı.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİ TAŞIYAN ARAÇ İNFİLAK ETTİ

İhbar üzerine bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri şantiyedeki yangına müdahale ederken, güvenlik güçleri ise teröristleri yakalamak için operasyon başlattı. Bu sırada güvenlik görevlilerini taşıyan askeri araç, teröristlerin önceden döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu kontrolden çıkarak devrildi.

2 ASKER YARALANDI

Patlamada 2 asker yaralandı, araçta hasar meydana geldi. Yaralı askerlerden biri ayakta, diğeri ise Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi edildi.

HASAR GÜNDÜZ ORTAYA ÇIKTI

Geniş güvenlik önleminin alındığı, giriş ve çıkışların kapatıldığı bölgedeki operasyon devam ederken, şantiyedeki hasar ise gündüz ortaya çıktı. İtfaiye ekiplerinin kontrol altına alıp söndürdüğü yangında 9 araç, 3 iş makinesi, 1 kırma makinesi ve şantiyedeki çadırlar ile çeşitli malzemelerin tamamen yandığı belirlendi.

Adıyaman'da Teröristlerle Sıcak Çatışma: 4 Şehidimiz, 5 Yaralımız Var
Bayburt'ta Kömür Diye Toplanıp Yakılan Taşın Kehribar Olduğu Öğrenilince, Bir Çok Ülke Almak İçin Sıraya Girdi Doğru Çıkan Tahminleriyle Bilinen Google, Türkiye'deki Yerel Seçim İçin Öngörüsünü Açıkladı

Hasta Çocuklar Ağlayarak Sıra Beklerken Doktor Bilgisayarından Oyun Oynadı