Son Dakika Haberleri: Rize'de Para Ödüllü Zayıflama Yarışması

Rize'de Para Ödüllü Zayıflama Yarışması

8 yıl önce

Rize'de özel bir beslenme danışmanlığı merkezi, para ödüllü zayıflama yarışması başlattı.3 ay sürecek yarışma boyunca haftada bir saat verilecek eğitimlerle en fazla kilo vererek ilk 3'e giren yarışmacılar para ile ödüllendirilecek.

Rize'de Para Ödüllü Zayıflama Yarışması, System.String[]
Rize'de özel bir beslenme danışmanlığı merkezi, para ödüllü zayıflama yarışması başlattı. 3 ay sürecek yarışma boyunca haftada bir saat verilecek eğitimlerle en fazla kilo vererek ilk 3'e giren yarışmacılar para ile ödüllendirilecek.

Doktorlar Sitesi'nde faaliyet gösteren Beslenme Danışmanlığı Merkezi, 15 Şubat tarihinden başlayarak 3 ay sürecek para ödüllü zayıflama yarışması düzenleyeceğini duyurdu. Yarışmaya 10 lira ücret ödeyerek katılacak kişilerin yağ ölçümü ile kilo ve boy gibi vücut analizleri yapılacak, olmaları gereken ideal kiloları ortaya çıkarılacak. Yarışmacılar, 3 ay süresince, beslenme ve diyet konularında haftada 1 saat eğitilecek. 3 ayın sonunda katılımcılar arasında en fazla kilo veren 3 kişiye para ödülü verilecek. Para ödülü olarak da katılımcılardan alınan 10'ar liranın toplamının yüzde 50'si birinciye, yüzde 30'u ikinciye, yüzde 20'si ise üçüncüye verilecek. Yarışmaya ilk gün, kilo problemi yaşayan 10 kişi başvuruda bulundu.

Danışmanlık merkezinin sahibi Elif Kardaşlar, dengeli beslenmeyen vatandaşların bazı sağlık problemleriyle karşı karşıya kaldıklarını hatırlattı, bunlardan birinin de kilo sorunu olduğunu belirtti. Vatandaşları sağlıklı ve dengeli beslenmeye alıştırmak ve bu alanda bilgilendirmek amacıyla kilo verme yarışması düzenlediklerini ifade eden Kardaşlar, "Dengeli beslenmeye dikkat etmeyen insanların karşılaştığı en önemli sorun gelişimin yavaşlaması, savunma mekanizmalarının zayıf olması ve buna bağlı olarak da ortaya çıkan sağlık problemleridir. Yarışma ile vatandaşlarımızın dengeli beslenme ile kilo vermesini sağlayıp, dengeli beslenme konusunda bilgilendirmiş olacağız. Kişinin boy, kilo ve yağ endeksine göre ne kadar kilo vermesi gerektiği belirlendikten sonra isteyen istediği kadar kilo vermiş olacak. Kilo vermede bir zorunluluk yok. Ancak 3 ay boyunca yarışmaya katılan kişileri takip altına alacağız. 3 ay sonunda en fazla kilo veren 3 kişiye para ödülü vereceğiz."

Yarışmaya katılmak için başvuranlardan Yasemin Yenidünya da 5 kilo fazlası bulunduğunu belirterek, "Ama mümkün olursa 8 kilo vermek istiyorum. Bu yarışma ile hem motive olacağız hem de kilo vereceğiz" dedi. - RizeKırılan Camı Naylonla Kapatıp Yola Devam Etmek İsteyen Şoföre Yolcular Engel Oldu Oyuncu Meryem Uzerli, Üstsüz Poz Verdi

Mültecileri Kabul Eden Avrupa Ülkesine Türklerden Rekor Başvuru