Robot Köpek Spot Çoban Olarak Karşımıza Çıktı! - Son Dakika

Robot Köpek Spot Çoban Olarak Karşımıza Çıktı!

Neredeyse her ay karşımıza yeni bir özelliği ile çıkan robot köpek spot, çoban olarak boy gösterdi.

Robot Köpek Spot Çoban Olarak Karşımıza Çıktı!, System.String[]

Neredeyse her ay karşımıza yeni bir özelliği ile çıkan robot köpek spot, çoban olarak boy gösterdi. Kısa bir süre önce sağlık sektöründe de kullanılabileceğini ortaya çıkan robotlar, ilginç alanlarla devam ediyor. Bakalım bu defa robot köpek neleri başardı.


Japon teknoloji devi SoftBank çatısı altında faaliyet gösteren Massachusetts merkezli mühendislik ve robotik tasarım şirketi Boston Dynamics, kısa bir süre içerisinde büyük popülerlik kazandı. Özellikle de robot köpek spot en fazla göz önünde olan robotlar içerisinde yer alıyor. Hatırlayacağınız üzere bir keresinde, insanların sosyal mesafeye uymaları konusunda da robot köpekler kullanılmıştı.


Robot köpek spot çobanlara meydan okuyor


Çobanlık, tarihin en eski mesleklerinden bir tanesi olarak biliniyor. İnsanların ilk olarak yerleşim hayatına geçtiği günden bu zamana kadar sürekli olarak çobanlar vardı. Muhtemelen sizlere robotların çobanlık da yapabildiğini söylersek, büyük bir şaşkınlık yaşarsınız. Bu, sonunda gerçek oldu.


Henüz yeni yeni gelişmiş özelliklere sahip olan robotlar, kayalık arazilere dayanabildiği için çobanların gidemediği yerlere ulaşabiliyor. Ayrıca çok güçlü bir haritalandırma sistemine sahip ve böylece hiç kaybolmadan sürüyü rahatlıkla kontrol edebiliyor.


Kızılötesi sistemleri kullanıldığı için etrafındaki nesneleri zorlanmadan tespit edebilen bu robotlar, herhangi bir yönlendirmeye ihtiyaç duyuyor. Normal şartlarda herhangi bir robotik nesne kullanıldığında onu yönlendirilecek birisi de gerekir. Ancak bu robotlar birbirinden bağımsız bir şekilde ve online bağlantıya ihtiyaç duymadan çalışabiliyor. Aşağıya robot köpek spot çobanlık yaparken çekilmiş bir video bıraktık. İzledikten sonra video ile ilgili yorumlarınızı yazmayı unutmayın.

Kaynak: Tamindir


Son Dakika

56'lık Hülya, sporcu sütyeniyle ayna karşısında poz verdi Ünlü modelden, ABD'yi savaş alanına çeviren eylemcilere rekor bağış Büşra Pekin, Şafak Sezer'in "Bir daha filmimde oynatmam" sözlerine cevap verdi Cesur paylaşımların kraliçesi, file çorabıyla iç çamaşırsız poz verdi Gadırop Fuat sorusu yarışmacıya 3 joker hakkını birden kullandırttı "Fakirsin" dedikleri genç aşçıdan fenomenleri kıskandıracak başarı Dünyanın en güzel kızı seçilmişti! Çocuk modele bir de şimdi bakın 44 yaşındaki yıldız oyuncu güzelliği ile yıllara meydan okuyor Dünyanın en genç milyarderinin serveti kurmaca çıktı Naomi Campbell, metroda çıplak pozlar verdi Ahmet Hakan "Hürriyet, artık sadece internet sitesi üzerinden devam edecek" iddiasına yanıt verdi Ünlü sanatçı Ruşen Güneş hayatını kaybetti Gülben Ergen'den Emre Kara'ya samimi itiraf: TEDx konuşması hayatımın en zorlu işiydi İlişkilerinde kriz yaşayan Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya, birlikte yaşadıkları evi terk etti Sokağa çıkması yasak olan 67 yaşındaki Sinan Çetin, hafta içi sahilde yürüyüş yaptı
20:42