Rotaract Kulüpleri, İyi Temiz Ve Adil Yemek Dedi - Son Dakika

Rotaract Kulüpleri, İyi Temiz Ve Adil Yemek Dedi

21.04.2015 14:41
Rotaract Kulüpleri, İyi Temiz Ve Adil Yemek Dedi, System.String[]

2011 yılı Mart ayında kurulan Slow Food Foça Zeytindalı birliği Bostancı, İzmir, Gayrettepe ve Fatih Rotaract Kulüpleriyle Foça' da bir dizi etkinlik ve forum gerçekleştirdi.

Yemek yemenin tarımsal bir faaliyet ve gastronomik bir eylem olduğu düşüncesini paylaşan kişilerin oluşturduğu yerel ağ olan ve iyi, temiz ve adil ilkelerini savunan Slow Food, Rotaract Kulüpleriyle işbirliği yaparak Foça' da 18-19 Nisan tarihlerinde Türkiye' nin çeşitli yerlerinden katılan gastronomi bloggerlarıyla çeşitli forumlar gerçekleştirdi. Bu forumlardan ilki Foça Ilıpınar köyünde yaşayan Hikmet Ana' nın evinde yerel çiftçiyi koruma ve organik ürün yetiştirme üzerine oldu. Foruma katılanlar "Tarımda dürüstlük ve kooperatifleşmenin önemi" başlıklarında fikirlerini köy halkına sundu. Akabinde Gastronomi uzmanı Ercan Aydın' ın katılımıyla ekşi maya' nın önemi ve üretimi konusunda eğitim alan katılımcılar, köy halkına yerel üretimi geliştirme ve destekleme konusunda fikirlerini sundular.

19 Mart Tarihinde ise Foça Belediyesi' nin üstün desteği ile kurulan Yeryüzü Pazarı' nda üreticiler organik ürünlerini halk ile buluşturdu. Ayrıca İzmir Ekonomi Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğrencileri tarafından yapılan Foça yemekleri tadılırken Tarım Ekonomisti Prof. Dr. Tayfun Özkaya' nın katılımıyla halk ile üretim ve tüketim alışkanlıkları konusunda forum gerçekleştirildi.

Forum sonunda konuşan Slow Food Foça Zeytindalı Birliği lideri Gül Girişmen, Slow Food hareketinin insanlığa bir hizmet olduğunu belirterek her bireyin alışkanlıklarını değiştirerek daha iyi, daha temiz ve daha adil besinlerin üretimini destekleyebileceğini anlatarak bu hareketin tüm halkımız tarafından desteklenmesinin önemini belirterek forumu noktaladı.

Rotaract Kulüpleri, İyi Temiz Ve Adil Yemek Dedi

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Rotaract Kulüpleri, İyi Temiz Ve Adil Yemek Dedi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tamamen altınla kaplanan Samsung Galaxy S21, 570 bin lira fiyatla satışa sunuldu AK Partili Miroğlu'nun iddiası sosyal medyada gündem oldu: Biden Kürtmüş, gerçek adı da Cımoyê Bahattîn Ağa imiş 26 Ocak'tan itibaren metrobüslerdeki kodlar yerine son istasyonun ismi yazacak Bu kare "Her şeyin fazlası zarar" sözünün hayattaki karşılığı! Alkolü fazla kaçıranların düştüğü haller güldürdü Hasta yakınları güvenlik görevlilerine saldırdı, hastane bahçesi savaş alanına döndü Ivana Sert, sevgilisine aşkını ilan ederken yaptığıyla hem mide bulandırdı hem güldürdü Newport County kalecisi Tom King'in attığı gol, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi İnternette müstehcen yayın yapan 2 kadın yakalandı, hesap hareketlerindeki açıklamalar dikkat çekti: Video, show, sohbet...