Son Dakika Haberleri: 18 Yılda 22 Kadını Öldürdüğü İçin Tutuklanan Rus Polisten Korkunç İtiraf: 59 Kadını Daha Öldürdüm

18 Yılda 22 Kadını Öldürdüğü İçin Tutuklanan Rus Polisten Korkunç İtiraf: 59 Kadını Daha Öldürdüm

12 ay önce İlandır

Rusya'da 18 yılda 22 kadını öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan eski polis memuru, 1994 ve 2012 yılları arasında 59 kadını daha öldürdüğünü itiraf etti.

Rusya'nın Angarsk şehrinde 22 kadını öldürdüğü için müebbet hapis cezası çeken eski polis memuru Mikhail Popkov, 1994 ve 2012 yılları arasında 59 kadın cinayeti daha işlediğini itiraf etti.

İŞLEDİĞİ CİNAYETLERİN SORUŞTURMASINDA GÖREV ALMIŞ

Rus basınında çıkan haberlere göre Popkov, polis üniformasıyla yardım teklif ettiği kurbanlarını ıssız alanlara kaçırarak tecavüz etti ve onları öldürdü. Polisken, kendi işlediği cinayetlerin soruşturmalarında bile görev alan Popkov'un, toplamda 81 kadını katlettiği belirtiliyor. 52 yaşındaki Popkov'un balta, bıçak ve tornavida gibi silahlar kullanarak kurbanlarını canice öldürdüğü öğrenildi.

DAHA İYİ ŞARTLARDA HAPİS YATMAK İSTİYOR

Cinayetleri 1994 ila 2012 yılları arasında işlediği sanılan Popkov, 2012'de o dönem yeni yeni ortaya çıkan DNA kanıtlarının ışığında başlatılan soruşturma kapsamında yakalanmıştı. Çin'e kaçmaya çalışırken Vladivostok şehrinde yakayı ele veren Popkov'un, daha iyi şartlarda hapis yatabilmek için yetkililere cinayetleri itiraf ettiği belirtildi. Ancak Rus basını Mikhail Popkov'un bu konuda herhangi bir isteğinin kabul edilmeyeceğini yazdı.


YORUMLAR


15 Temmuz'un Sembol İsmi Tijen Karaş, Bakın Şimdi Ne Yapıyor! AYM'den Başörtüsü Kararı! Okuldan Uzaklaştırılan Öğrenciye 20 Bin TL Tazminat Ödenecek

Son Dakika! İçişleri Bakanı Soylu Açıkladı: Bugüne Kadar 215 Bin 92 ByLock Kullanıcısı Tespit Ettik