Sadakataşı Arakanlı Mülteciler İçin 3 Okul Daha Açtı - Son Dakika

Sadakataşı Arakanlı Mülteciler İçin 3 Okul Daha Açtı

Sadakataşı Arakanlı Mülteciler İçin 3 Okul Daha Açtı
Son Güncelleme: 07.02.2018 10:38

Bangladeş’te Arakanlı mültecilerin yaşamış olduğu kamplara Sadakataşı Derneği tarafından inşa edilen 3 okulun açılışı gerçekleştirildi.

Bangladeş'te Arakanlı mültecilerin yaşamış olduğu kamplara Sadakataşı Derneği tarafından inşa edilen 3 okulun açılışı gerçekleştirildi.

Sadakataşı Derneği Arakanlı mültecilerin yaşamış olduğu Balukali mülteci kampında 50'şer öğrencinin dini eğitim göreceği Binnaz Sever, Abdurrahman Sever ve Jhamtoli mülteci kampında Prof. Dr. Necmettin Erbakan okullarını eğitime açtı.

Sadakataşı Derneği Genel Başkanı Kemal Özdal, Okulların açılış programına katılan milletvekilleri Serap Yaşar, Mustafa Şükrü Nazlı, Mehmet İlter Çitil, Hasan Karal, Tülay Kaynarca ve Mahmut Kaçar'a okullar ile ilgili bilgi verdi. Dernek açıklamasına göre okulların bulunduğu Balukali mülteci kampı, Myanmar Ordusu ve fanatik Budist grupların saldırıları ile beraber ülkelerinden göç etmiş yaklaşık 1 milyon 200 bin mülteciyi barındırıyor.

"Üç okula kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz"

Özdal, "Burada bulunan mülteci kamplarının tamamı kapasitelerinin çok üzerinde insan barındırıyor. Kampların en büyük sorunlarından birisi de eğitim problemi, açmış olduğumuz okullar ile beraber Bangladeşli yavrularımızın eğitim görebileceği üç okula kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Sadakataşı Derneği bölgede eğitim faaliyetlerinin yanı sıra gıda kolileri, sıcak yemek, hijyen malzemesi ile zekat dağıtımları, düzenli olarak her ay adak, akika, şükür kurban kesimi, yetim sponsorluğu, Kurban ve Ramazan organizasyonları ile su kuyusu açılışları gibi birçok alanda yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

Sadakataşı'nın Arakanlı mülteciler için yaptığı projelere destek olmak için banka hesap numaralarına, sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabiliyor. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sadakataşı Arakanlı Mülteciler İçin 3 Okul Daha Açtı - Son Dakika


Advertisement